Karısının eski kocasını kürekle dövdü

banner37

Lefkoşa’da eşine küfür ettiği gerekçesiyle zanlı Mehmet Fatih Sayar karısının eski eşine kürekle; arkadaşı Abdullah Gezer ise tahta sopayla saldırdı

banner87
Karısının eski kocasını kürekle dövdü
banner90
banner8

Ahmet KARAGÖZLÜ

Başkent Lefkoşa’daki umumi bir yerde eşine küfür ettiği gerekçesiyle zanlı Mehmet Fatih Sayar karısının eski eşine kürekle; arkadaşı Abdullah Gezer ise tahta sopayla saldırdığı için tutuklandı

Polis, zanlı Mehmet Fatih Sayar’ın, eşine küfür ettiği gerekçesiyle karısının eski eşi olan Özgür Umurtağ’ın başına kürekle vurduğunu; zanlı Abdullah Gezer’in ise tahta sopayla Umurtağ’a gelişigüzel vurarak darp ettiğini söyledi.

Mahkemeden söz alan zanlı Mehmet Fatih Sayar, olay günü eve geldiği sırada, eşine eski kocasının mesaj atarak hakaret ettiğini ve çocuğu eve getirdiği sırada da üzerine saldırdığını iddia ederek, “Amacım sadece korkutmaktı, ona vurup vurmadığımı bilmiyorum” dedi.

“Yaralama”, “Tecavüzi alet taşıma” ve “Kavga” suçlarından tutuklanan zanlılar Mehmet Fatih Sayar ile Abdullah Gezer, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü davada İddia Makamı adına Savcı Ayşe Kaymak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hüseyin Ergüleç’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, zanlı Mehmet Fatih Sayar’ın 2 Kasım tarihinde saat 18.00 sıralarında, umumi bir yer olan Haydar Bey Sokak üzerinde eşine küfür ettiği gerekçesiyle karısının eski eşi Özgür Umurtağ’ ile kavga ettiğini belirtti.

“Kürekle kafasına vurdu”

Ergüleç, zanlının müştekinin başına; tasarrufunda bulundurduğu tahta sap uzunluğu 120 cm, ağız uzunluğu 30 cm olan kürekle vurduğunu ve müştekinin alnında 10 cmlik bir kesinin oluşmasına neden olduğunu söyledi.

Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yapılan soruşturmada, zanlı Abdullah Gezer’in de kavgaya karıştığının tespit edildiğini belirten Ergüleç, kamera görüntülerinde zanlının henüz tespit edilemeyen bir tahta sopayla müştekiye gelişigüzel vurarak darp ettiğinin görüldüğünü kaydetti.

Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmada birçok görgü tanığının bulunduğunu belirten Ergüleç, tanıklardan ifade alınmasına ve kamera görüntülerinin incelenmesine devam edildiğini dile getirdi.

Polis memuru Ergüleç, müştekinin dün sabah taburcu olduğuna değindikten sonra zanlıların serbest kalması halinde soruşturmaya etki edebileceklerini belirterek, zanlıların ilk nazarda 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

“Amacım sadece korkutmaktı”

Polis şahadeti üzerine mahkemeden söz alan zanlı Mehmet Fatih Sayar ise inşaat işiyle uğraştığını ve olay günü eve geldiği sırada eşine eski kocasının mesaj atarak hakaret ettiğini söyledi.

Sayar, “Eşime gelen mesajları gördükten sonra eşimin eski kocasına mesaj attım. O’na ileri geri konuşma dedim. Daha sonra çocuğu eve geri getirmeye geldiği sırada bize yine küfürler etmeye başladı ve üzerimize saldı. Ben onu 4 defa uyardım, o da bana ‘kozlarımızı paylaşalım’ dedi ve saldırdı. Benim gücüm ona yetmeyeceği için de arabamdan küreğimi alıp onu uzaklaştırmaya çalıştım. Amacım sadece korkutmaktı, ona vurup vurmadığımı bilmiyorum” dedi.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ise soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75