Kasadaki paraları çaldılar, 10 ay hapse mahkûm oldular

banner37

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, İlyas Ulaş ve Metin Tarım’ı, Alayköy’deki Soykan Market’ten hırsızlık yapmaktan suçlu buldu

Kasadaki paraları çaldılar, 10 ay hapse mahkûm oldular
banner99

Ahmet UÇAR

Alayköy’de Ekim 2019 tarihinde meydana gelen dükkân açma ve hırsızlık meselesinden yargılanan İlyas Ulaş ve Metin Tarım Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından aleyhlerindeki davalardan suçlu bulunarak 10’ar ay hapse mahkûm edildi.

banner134
Zanlılar İlyas Ulaş ve Metin Tarım, Alayköy’de, 24-25 Ekim 2019 tarihleri arasında Gelibolu Sokak No. 21 adresinde bulunan Soykan isimli marketin kapısı hasara uğratmadan anahtarla açarak içeriye girmek ve demir kasa ile yazar kasada muhafaza edilen paraları çalmakla suçlanmıştı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkan Nüvit Gazi, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip ve Yargıç Umut İnan huzurunda görüşülen dava dün karara bağlandı ve sanıklar mahkeme heyetinin oy birliği ile vermiş olduğu karar ile 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme heyeti kararda, sanıkların işlemiş olduğu suçun ciddiyetine ve gittikçe yaygınlaşan suç türü oluşuna dikkat çekerek, bu tür suçlara ağır ve caydırıcı ceza verilmesi gerektiğini kaydetti.

Mahkeme heyetinin kararında, sanıklar aleyhine ve lehine olan tüm hususların değerlendirildiği belirtildi ve her ikisinin de suçlu bulundukları davalardan 10 ay hapse mahkûm edilmesini uygun ve adil bulunduğu da vurgulandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75