Kasadan çaldığı miktar artabilir

banner37

Karaoğlanoğlu’nda çalıştığı marketin kasasından fiş iptali yaparak 299.80 TL sirkat eden zanlının, bu işlemi daha önce de yaptığı belirlendi

Kasadan çaldığı miktar artabilir
banner99

   Girne’ye bağlı Karaoğlanoğlu’nda çalıştığı marketten para çaldığı belirtilen Alina Zubair dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Polis, kamera görüntülerinde zanlının birçok kez fiş iptali yaptığının görüldüğünü, kasadan çalınan para miktarının artabileceğini belirtti.
   Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Girne Adli Şubede görevli polis memuru Fezile Kesat, zanlının “müstahdem tarafından sirkat” suçundan tutuklandığını söyledi. Kesat, 01.09.2020 tarihinde Karaoğlanoğlu’nda faaliyet gösteren bir markette kasiyer olarak çalışan zanlının müşteriye satış işlemi olarak gerçekleştirmiş olduğu toplam değerleri 299.80 TL olan ürünü; müşteri ayrıldıktan sonra fiş üzerinden iptal ederek satılmamış gibi göstererek 299.80 TL’yi tasarrufuna geçirmek suretiyle çaldığını söyledi.
   Polis, olayın polise 1 Eylül’de bildirildiğini, zanlının gözaltına alınarak soruşturma başlatıldığını söyledi. Polis, zanlının ifadesinde suçunu kabul ettiğini, bir müşteriden 300 liraya eksik ödeme aldığını, kasasında açık çıktığını, açığını kapatmak için bu suçu işlediğini söylediğini aktardı.

banner134
   Polis, ancak marketin iki günlük kamera görüntülerinin incelendiğini, zanlının iki kez iptal işlemi yaparak toplamda 517 lira çaldığını tespit ettiklerini söyledi. Zanlının kasasında birçok iptal gerçekleştiğini, soruşturmanın devam ettiğini, çalınan miktarın artabileceğini kaydeden polis, 3 gün ek süre istedi.
   Mahkeme talebi kabul etti.

(KamalıHaber)

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75