Kasadan para çaldı, 1 yıl hapis yatacak

banner37

Çalıştığı mağazanın kasasından 13 bin 960 TL nakit parayı çaldığı gerekçesiyle tutuklu yargılanan Cumali Yaşar, suçlu bulundu

Kasadan para çaldı, 1 yıl hapis yatacak
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da çalıştığı mağazanın kasasından 13 ve 14 Aralık 2019 tarihlerinde 13 bin 960 TL nakit parayı çaldığı gerekçesiyle tutuklu yargılanan Cumali Yaşar, 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, Savcı Ergin Atıcı hazır bulundu.

Davanın kararını okuyan Yargıç Umut İnan, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhindeki davalardan suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı.

İnan, sanığın mahkum olduğu ‘Müstahdem tarafından sirkat’ suçunun Fasıl 154 Ceza Yasası’nda 7 yıla kadar hapis cezası öngördüğüne ve öngörülen cezadan dahi suçun ciddi ve vahim olduğunun görüldüğüne vurgu yaptı.

İnan, konu suçun Anayasa ile korunan kişilerin mal güvenliğine karşı işlendiğine ve bu tür suçların toplumda tedirginlik yaratan suçlardan olduğuna işaret etti.

Yargıç Umut İnan, sanığın suçu arka arkaya işleyerek toplam 13 bin 960 TL nakit parayı sirkat etmesinin

aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

İnan, ciddi ve yaygın suçlarda kamu yararı gözetilerek, caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine işaret etti.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen İnan, sanığa oybirliği ile bir yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75