Katil annenin akıl sağlığı yerinde

banner37

Gönyeli’de, yaklaşık 1.5 yıl önce, 7 yaşındaki oğlunu bıçaklayarak öldüren 36 yaşındaki Bilge Lord Kunduracı’nın ithamı anlama yetisi ve ehliyetinin tam olduğuna ilişkin kararın istinafı da reddedildi

banner87
Katil annenin akıl sağlığı yerinde
banner99

DAVA, AĞIR CEZADA GÖRÜŞÜLECEK… Bilge Lord’un akıl sağlığının yerinde olmadığına ilişkin ısrarı sonuç vermedi. Yargıtay Ceza, Bilge Lord Kunduracı’nın akıl hastası olduğuna ilişkin istinaf talebini reddetti. Bilge Lord Kunduracı’nın davası, önümüzdeki günlerde Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülecek

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de, yaklaşık 1.5 yıl önce, 7 yaşındaki oğlunu bıçaklayarak öldüren 36 yaşındaki Bilge Lord Kunduracı’nın, Ağır Ceza Mahkemesi’nin ithamı anlama yetisi ve ehliyetinin tam olduğuna ilişkin karara karşı dosyaladığı istinaf reddedildi.

Yargıtay Ceza, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nin, müdafaanın, sanığın ithamı anlayabilecek yetiye haiz olmadığı yönündeki müracaatı reddettiği kararı bozmadı.

Yargıtay Ceza, Bilge Lord Kunduracı’nın akıl hastası olduğuna ilişkin istinaf talebini reddetti.

Bilge Lord Kunduracı’nın davası, önümüzdeki günlerde Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülecek.

KKTC Başsavcılığı adına Başsavcı Muavini Yardımcısı Ahmet Varol, savunma adına Avukat Mehmet Kaptan Bensen hazır bulundu.

Olay nasıl olmuştu?

Gönyeli’de sakin zanlı Bilge Lord Kunduracı, ayrılma aşamasında olduğu eşi Ercan Kunduracı’nın, 25 Mayıs 2018 tarihinde, sosyal medya hesabındaki bir paylaşımına sinirlenerek, kendisiyle yaşayan oğlu Ercan Kaya Kunduracı’yı öldürmeye karar vermiş ve 7 yaşındaki oğlunu iki gün art arda bıçaklayarak öldürmüştü.

Anne Kunduracı, 26 Mayıs Cumartesi günü akşam saatlerinde, oğlu Ercan’ı, yatağında uyuduğu sırada, evde bulunan bir bıçakla yaraladığını, ancak, fiili gerçekleştiremediğini ve ertesi gün sabah 08.00’de, oğlunu, yine aynı bıçakla göğüs ve karın boşluğundan defalarca bıçaklayıp öldürdüğünü itiraf etmişti.

7 yaşındaki Ercan Kaya Kunduracı’nın üzerinde, göğüs ve karın kısmında 4’ü öldürücü, 19 adet bıçak yarası,12’si ise yüzeysel kesi olup toplam 31 bıçak darbesi tespit edilmişti.

Polis, çocuğun avuç içlerinde olay anında annesine direndiğini gösteren 4 kesi olduğuna vurgu yapmış ve çocuğun vücudunda darp izi olmadığını mahkemeye aktarmıştı.

Zanlı Bilge Lord Kunduracı, ilk tutuklandığı an polise ifade vermişti. 7 yaşındaki Ercan Kunduracı’ya otopsi yapılmış ve ölüm sebebinin ise delici ve kesici alet yarasına bağlı olarak gelişen iç ve dış kanama olduğu tespit edilmişti.

Torununu yatağında kanlar içinde bulan dede Tahir Lord da kalp krizi geçirerek, yaşamını yitirmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108