Katil annenin yeni avukatı var

banner37

Avukatı davadan çekildiği için mahkemeden yeni bir avukat talep eden Bilge Lord Kunduracı’yı savunması için Kaya Muhtaroğlu atandı

banner87
Katil annenin yeni avukatı var
banner90
banner99

LEFKOŞA BAROSU ÖNERDİ… 7 yaşındaki oğlu Ercan Kunduracı’yı iki gün boyunca bıçaklayarak öldürmekten Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılaması yapılan Bilge Lord Kunduracı’nın avukat talebine, Lefkoşa Mahalli Barosu, Kaya Muhtaroğlu’nu önerdi. Muhtaroğlu’nun savunmayı kabul etmesiyle dava kaldığı yerden devam edilmek üzere 10 Şubat’a ertelendi.

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de, iki yıl önce, 7 yaşındaki oğlunu iki gün boyunca bıçaklayarak öldüren ve suçlamaları reddeden 36 yaşındaki Bilge Lord Kunduracı’nın avukatı Mehmet Kaptan Bensen’in davadan geri çekilmesi ve sanığın yeni bir avukat talebi üzerine Lefkoşa Mahalli Barosu avukat Kaya Muhtaroğlu’nun atanmasını önerdi.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü celsesinde Kıdemli Savcı Egemen Metay ve avukat Kaya Muhtaroğlu hazır bulundu.

Sanık Bilge Lord Kunduracı’nın geçtiğimiz celsede mahkemeden kendisine avukat atanması için yaptığı talep dünkü celsede ele alındı ve Lefkoşa Mahalli Baro Başkanı Arzu İzveren, yönetim kuruluyla davaya avukat Kaya Muhtaroğlu’nun atanmasını önermeye karar verdiklerini beyan etti.

Başkan Nüvit Gazi, avukat Kaya Muhtaroğlu’nun davaya atanmasına emir verdi. Avukat Kaya Muhtaroğlu, sanıkla görüşmek ve davayı incelemek için süre talep etti.

Başkan Nüvit Gazi, davayı duruşma olarak 10 Şubat’a erteledi.

Öldürdüğünü kabul etmemişti

Bilge Lord Kunduracı, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde, “26 ile 27 Mayıs 2018 tarihleri arasında eşi Ercan Kunduracı’nın sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta paylaştığı aile fotoğrafında kendisi ve oğlu Ercan Kunduracı’nın olmadığı gerekçesiyle oğlunu göğüs ve karın kısmından birçok kez sokup taammüden öldürmekle” itham edilmişti.

Mahkemede ilk kez konuşan Kunduracı, “Hayır, kabul etmiyorum” yanıtını vermişti.

Savunma avukatı Mehmet Kaptan Bensen’in önceki celsede sanığın avukatlığından çekildiğini beyan etmesinin ardından, Bilge Lord Kunduracı, mahkemeden kendisine avukat tayin edilmesini talep etmiş, mahkeme de davayı düne ertelemişti.

Olay nasıl olmuştu?

Gönyeli’de sakin zanlı Bilge Lord Kunduracı, ayrılma aşamasında olduğu eşi Ercan Kunduracı’nın, 25 Mayıs 2018 tarihinde, sosyal medya hesabındaki bir paylaşımına sinirlenerek, kendisiyle yaşayan oğlu Ercan Kaya Kunduracı’yı öldürmeye karar vermiş ve 7 yaşındaki oğlunu iki gün art arda bıçaklayarak öldürmüştü. Anne Kunduracı, 26 Mayıs Cumartesi günü akşam saatlerinde, oğlu Ercan’ı, yatağında uyuduğu sırada, evde bulunan bir bıçakla yaraladığını, ancak, fiili gerçekleştiremediğini ve ertesi gün sabah 08.00’de, oğlunu, yine aynı bıçakla göğüs ve karın boşluğundan defalarca bıçaklayıp öldürdüğünü itiraf etmişti.

7 yaşındaki Ercan Kaya Kunduracı’nın üzerinde, göğüs ve karın kısmında 4’ü öldürücü, 19 adet bıçak yarası,12’si ise yüzeysel kesi olup toplam 31 bıçak darbesi tespit edilmişti.

Polis, çocuğun avuç içlerinde olay anında annesine direndiğini gösteren 4 kesi olduğuna vurgu yapmış ve çocuğun vücudunda darp izi olmadığını mahkemeye aktarmıştı.

Zanlı Bilge Lord Kunduracı, ilk tutuklandığı an polise ifade vermişti. 7 yaşındaki Ercan Kunduracı’ya otopsi yapılmış ve ölüm sebebinin ise delici ve kesici alet yarasına bağlı olarak gelişen iç ve dış kanama olduğu tespit edilmişti.

Torununu yatağında kanlar içinde bulan dede Tahir Lord da kalp krizi geçirerek, yaşamını yitirmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75