Kavga için çağırıldı, uyuşturucudan tutuklandı

banner37

Girne’de kız arkadaşıyla kavga ettiği gerekçesiyle polise çağrılan gencin aracında 6 gram hintkeneviri bulundu

banner87
Kavga için çağırıldı, uyuşturucudan tutuklandı
banner8

Meyil AVCAN

Girne’de kız arkadaşıyla kavga ettiği gerekçesiyle Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’ye çağırılan Nijerya uyruklu zanlı Çibozie Frank İherobiem’in aracında 5.342 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulundu.

İherobiem tutuklanarak, dün sabah mahkemeye çıkarıldı ve yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru İbrahim Atabek, tanık olarak dinlendi.

Yeminli şahadet veren tahkikat memuru Atabek, zanlının “Kanunsuz Uyuşturucu Madde Tasarrufu” suçundan methaldar olduğunu belirterek, olayın detaylarını mahkemeye aktardı.

Zanlının 2 Ağustos tarihinde kız arkadaşıyla kavga ettiği gerekçesiyle, Girne Adli Şube’ye celp edildiğini ifade eden Atabek, zanlının arabasında yapılan aramada, sol koltuğun altında üzeri yazılı poşet içerisinde 5.342 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını kaydetti.

Atabek, zanlının emare alınan uyuşturucuyu kimliği tespit edilemeyen bir şahıstan 6 gram olarak bin TL karşılığında alındığının tespit edildiğini söyleyerek, aleyhinde yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade etti.

Zanlının Nijerya uyruklu olup, ülkede öğrenci statüsünde bulunduğunu ve bir üniversitenin işletme bölümünde yüksek lisans okuduğunu belirten Atabek, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

Yargıç Seran Bensen, zanlı aleyhinde yürütülen tahkikatın tamamlandığını, ülkede öğrenci statüsünde bulunduğunu ve yüksek lisans eğitimi aldığını tezekkür ederek, ülke haricine çıkmaktan men edilmesine, tüm seyahat belgelerini polise teslim etmesine, haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunmasına ve 10 bin TL nakdi teminat yatırması koşuluyla yargılanıncaya değin serbest kalmasına emir verdi.

Teminat maksatlarını yerine getiremeyen zanlı, 15 günü aşmayan süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108