Kavga olayının tutuklu sayısı 7 oldu

banner37

Ülkemize üniversite eğitimi almaya gelen ve kavgaya karışan iki genç daha tutuklandı

Kavga olayının tutuklu sayısı 7 oldu
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemize üniversite eğitimi almaya gelen ve iki grup olarak kavgaya karışan iki genç daha tutuklandı; tutuklu sayısı 7’ye çıktı.


Kavga anına dair kamera kayıtlarını alan polis, iki tarafın birbirine ‘bıçak’, ‘kemer’, ‘zincir’ ve ‘demir çubukla’ saldırdığını tespit etti. Bıçak ve demir çubuk bulundu ve emare alındı.


“Kanunsuz topluluk”, “Kanunsuz bıçak taşıma”, “Kavga”, “Rahatsızlık” ve “Tecavüzi alet taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı 1 Osed Alkhatıb, zanlı 2 Zakaria Layla, zanlı 3 Safian Fatahalla, zanlı 4 Yahia Mohammad Yahia Elmıssınd ve zanlı 5 Talal Sami Talal Basem’in ardından tutuklanan Mohammad Al Salkhadi ve Yaseen Maher Al- Edwan dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Hale Dağlı’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Özgür Sunalp’ı dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Sunalp, 3 Aralık’ta saat 13.10 raddelerinde Lefkoşa’da umumi bir yer olan Belediye Bulvarı üzerinde zanlı 1, 2 ve 3’ün bir taraf olup, aralarında bulunan alacak verecek meselesi ile ilgili diğer bir taraf olan zanlı 4, 5 ve yeni tutuklanan iki zanlıyla birlikte kanunsuz olarak toplandıktan sonra birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine kasten ve kanunsuz olarak vurmak suretiyle bir kavgada yer alıp rahatsızlık çıkardıklarına vurgu yaptı.


Polis memuru Özgür Sunalp, aynı gün mesele ile ilgili tüm zanlılar aleyhinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden tutukluluk emri temin edildiğini kaydetti.


banner134
Sunalp, bu kavga esnasında bir veya birden çok kanunsuz bıçak, kemer, zincir ve demir çubuk bulunduğunun tespit edildiğine dikkat çekti.

“Boru ve bıçak bulundu”


Polis memuru Özgür Sunalp, zanlıların tutukluluk süresinde iki tanık ifadesi temin edildiğini ve meselenin meydana geldiği olay yerinde kavgada kullanılan 42 cm uzunluğunda içi boş metal boru tespit edilip, emare olarak zapt edildiğini söyledi.


Sunalp, aynı gün zanlı 1’in ikametgahında gerçekleştirilen aramanın ardından zanlıya ait SH 05 XZO plakalı BMW marka aracının sağ arka koltuğu önünde bulunan paspasın üzerinde toplam uzunluğu 23 cm ağız uzunluğu 10 cm olan kahverengi desenli tahtadan mamül açılıp kapanabilir bıçak tespit edilerek emare olarak alındığına vurgu yaptı.

“Emareler ve zanlılar aranıyor”


Polis memuru Özgür Sunalp, soruşturmanın devam ettiğini, mesele ile ilgili alınması gereken birçok ifade ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu ayrıca meselede kavgaya karışan şahıslar ve emarelerin halen arandığını kaydetti.


Sunalp, zanlıların iki gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Hale Dağlı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için iki zanlının iki gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2019, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75