Kavga zanlıları, teminata bağlandı

banner37

Lefkoşa’da kız meselesi nedeniyle çıkan kavgada birbirlerini yaralayan üç zanlı, dün teminat duruşmasına çıkarıldı

Kavga zanlıları,  teminata bağlandı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da kız meselesi nedeniyle çıkan kavgada birbirlerini ciddi şekilde yaralayan Syed Tabraız Ashıq bir taraf, Ashıq’ın kaburga kemiğini kıran zanlılar Muhammad Saffer ve Qamar Rasheed teminat duruşmasına çıkarıldı. 

   Syed Tabraız Ashıq, “Yaralama”, Muhammad Saffer ve Qamar Rasheed ise “Vahim zarar” suçlarından tutuklu bulunan zanlılar, dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.   

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 05.08.2020 tarihinde saat 22.30’da Lefkoşa’da sakin zanlı Syed Tabraız Ashıq’ın sevgilisine mesaj attığı gerekçesiyle, Lefkoşa’da sakin Muhammad Safeer’i umumi bir yer olan yol içerisinde yürüdüğü esnada, araçla yanına gelip, araçtan indikten sonra sağ eli ile adı edilenin sol yanak kısmına tokat vurup darp ettiğini kaydetti.

   Polis memuru Kazım Sevinç, akabinde zanlı Syed Tabraız Ashıq’ın giydiği pantolonun sağ cebinden çıkardığı kesici bir cisimle, elini açtığı esnada adı edilenin sağ kolunun iç kısmından 6 santim uzunluğunda kesip, yaraladığına vurgu yaptı.

   Sevinç, kavga esnasında Muhammad Saffer ve Qamar Rasheed’in sol göğüs kafesine yumruk atmak suretiyle 7. kaburga kemiğinin kırılmasına sebep olup Syed Tabraız Ashıq’ı vahim zarara uğrattıklarını kaydetti.

   Zanlıların Pakistan vatandaşı olduğunu ve yasal statülerinin bulunduğunu söyleyen Sevinç, yargılanıncaya değin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlı Syed Tabraız Ashıq’ın yargılanıncaya değin yurt dışına çıkışını yasaklayarak, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC’de muteber bir kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

   Sağer, zanlılar Muhammad Saffer ve Qamar Rasheed’in ise yargılanıncaya değin yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak, 12 bin 500’er TL nakdi teminat yatırmaları, KKTC’de muteber ikişer kefilin 125 biner TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, haftada birer gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulları ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75