Kavga zanlılarının tümü yarın yeniden mahkemeye çıkarılacak

banner37

Lefkoşa’nın göbeğinde geçtiğimiz cuma günü kıskançlık nedeniyle yaşanan kanlı hesaplaşmanın ardından polis tarafından her yerde aranan ve kavgaya karıştığı tahmin edilen Mahmut Yılmaz da tutuklandı

banner87
Kavga zanlılarının tümü yarın yeniden mahkemeye çıkarılacak
banner90
banner8

Ahmet KARAGÖZLÜ


Lefkoşa’nın göbeğinde geçtiğimiz cuma günü ‘kıskançlık’ nedeniyle yaşanan kanlı hesaplaşmada polis tarafından aranan Mahmut Yılmaz tutuklandı.

Lefkoşa Türk Belediyesi binasının karşısında kıskançlık nedeniyle ortaya çıkan kavgada Erkan Bayandursun’u dört yerinden bıçaklayarak ağır şekilde yaralayan zanlı Bünyamin Dolğun’un yanı sıra, kavga olayına karışan zanlılar Ahmet Manga, Murat Boran, Hüseyin Dolğun, Ali Erişik ve Burhan Bayandursun’un önceki gün mahkemeye çıkarılmasından sonra polis tarafından her yerde aranan zanlı Mahmut Yılmaz da yakalandı.

Zanlı Mahmut Yılmaz, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhinde 2 günlük tutukluluk emri alındı.

Kavga olayına karışan tüm zanlılar yarın teminat maksadıyla yeniden mahkemeye çıkarılacak.


Dört yerinden bıçaklamıştı
 

Lefkoşa Türk Belediyesi binasının karşısında 4 Ocak günü saat 13.00 sıralarında bıçaklı kavgaya tutuşan zanlılar Bünyamin Dolğun, Ahmet Manga, Murat Boran, Hüseyin Dolğun, Ali Erişik ve Burhan Bayandursun, önceki gün “Adam Öldürmeye Teşebbüs”, “Ağır Yaralama”, “Yaralama”, “Kanunsuz Bıçak Taşıma”, “Kavga” ve “Rahatsızlık” suçlarından mahkemeye çıkarılmıştı.

Kavga, Bünyamin Dolğun, Ahmet Manga, Murat Boran, Mahmut Yılmaz ve Hüseyin Dolğun’dan oluşan bir grup ile Erkan Bayandursun, Ali Erişik ve Burhan Bayandursun’dan oluşan bir diğer grup arasında, Erkan Bayandursun’un boşanmış olduğu eski eşi ile Bünyamin Dolğun arasında bir ilişki olduğu sebebiyle ortaya çıkan husumetten dolayı yaşanmıştı.
   Yaşanan kavga esnasında, zanlı Bünyamin Dolğun tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu bıçağı, Erkan Bayandursun’un sol göğüs, sağ karın ve sırt kısmı olmak üzere toplam dört yerine sokmak suretiyle söz konusu şahsı öldürmeye teşebbüs ederek ağır yaralanmasına neden olmuştu.

Zanlı Bünyamin Dolğun mahkemeye çıkarıldığında, yaralama olayını kendisinin gerçekleştirdiğini itiraf etmiş ve diğer zanlıların olayla hiçbir ilgisi olmadığını ve kavgaya karışmadıklarını öne sürmüştü.

Zanlı Bünyamin Dolğun mahkemede söz hakkı alarak “Erkan bize tornavida çekti, kuzenime saldırdı. Ben de kuzenime zarar vermesinden korktuğum için bıçakladım. Fakat benim dışımda kimse Erkan’a dokunmadı” demişti.
 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75