Kavganın sonu cezaevi oldu

banner37

Katıldığı bir doğum günü partisinde tartıştığı Jonathan Mamba Ndolo’yu kırık bira şişesiyle başından ve boğazından yaralayan Matia William’ın hakkındaki soruşturma tamamlandı

banner87
Kavganın sonu cezaevi oldu
banner90
banner8

   Girne’de 6 Mayıs tarihinde bir evde gerçekleşen doğum günü partisine katılan ve burada aralarında geçmişten gelen bir husumet bulunan Jonathan Mamba Ndolo ile tartışmaya girerek, kırık bira şişesiyle Ndolo’yu başından ve boğazından ağır şekilde yaralayan Matia William, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

   Meseleyle ilgili soruşturmasını tamamlayan polis dün William’ı teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkardı.

   Mahkemede yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis çavuşu Tufan Yoncacı, olayın 6 Mayıs 2020 tarihinde, saat 23.30 sıralarında meydana geldiğini, zanlı Matia William’ın bir doğum günü partisi için misafir olarak bulunduğu bir daire içerisinde aralarında geçmişe dair husumet bulunan Jonathan Mamba Ndolo ile tartıştığını söyledi.

   Çıkan tartışma sonucunda zanlının, kırık bira şişesi ile Jonathan Mamba Ndolo’yu çene ve boğazının alt kısmından keserek ağır şekilde yaraladığını belirten Yoncacı, olayın ardından zanlının tutuklandığını kaydederek, Ndolo’nun da, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını, yapılan tedavisinin ardından cerrahi servisinde müşahede altına alındığını söyledi.

   Mesele ile ilgili olarak zanlının gönüllü ifade verdiğini ve birçok görgü tanığının da ifadesinin alındığını belirten polis çavuşu Yoncacı, zanlı aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını söyledi ve mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile 2 ayı geçmeyecek şekilde hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemesine emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75