Kavgayı ayırdığını iddia ediyor

banner37

Haspolat’ta üniversite öğrencileri arasında kız meselesi yüzünden çıkan kavgada yaralanan ve hastaneden taburcu olan Emmanuel Ojo teminatla serbest bırakıldı

Kavgayı ayırdığını iddia ediyor
banner8

Emine UYSAL

Haspolat’ta üniversite öğrencileri arasında kız meselesi yüzünden çıkan kavgada yaralanan ve hastaneden taburcu olan Emmanuel Ojo teminatla serbest bırakıldı.

Bıçaklı saldırı olayında Chika Victor Ibeleme ile Walter Tejaiye Oloruntosin’i kesici aletle yaraladığı ileri sürülen Emmanuel Ojo, hastaneden taburcu oldu ve dün mahkemeye çıkarıldı. Zanlı Ojo, mahkemede söz alarak, kavgayı ayırmaya çalışırken yaralandığını ve midesinden ameliyat edildiğini söyledi.

banner134

Polis, üç kişinin halen arandığını, olayda bıçaklanarak yararlanan bir kişinin ise hastanedeki tedavisinin sürdüğünü kaydetti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan Polis Memuru Ercan Kunduracı’yı tanık olarak dinletti.

Kunduracı, 6 Ekim günü saat 20.00 sıralarında, Haspolat’ta Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ne (UKÜ) ait umumi bir yerde olan apartmanlar önünde kız meselesi yüzünde çıkan tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüştüğünü söyledi.

Kunduracı, zanlı Emmanuel Ojo’nun “Yaralama”, “Ciddi darp”, “Kavga” ve “Rahatsızlık” suçundan tutuklandığını kaydetti.

Zanlının dün taburcu olduğunu söyleyen Kunduracı, bir şahsın halen hastanede tedavisinin sürdüğünü, üç kişinin ise arandığını belirtti.

Kunduracı, üniversitede üçüncü sınıf öğrencisi olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 15 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75