banner6

Kayınpederini ölümle tehdit etti

banner37

Eşiyle barışmasını engellediği gerekçesiyle kayınpederine bıçak çekip öldürmekle tehdit eden Hüdaverdi Diksoy, 3 bin TL’lik nakdi teminatı ödeyemedi ve cezaevine gitti

Kayınpederini ölümle tehdit etti
banner8

Sedef BOŞNAK

Eşiyle barışmasını engellediği gerekçesiyle kayınpederine bıçak çekip öldürmekle tehdit eden Hüdaverdi Diksoy, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

"Mülke tecavüz", "Kanunsuz bıçak taşıma" ve "Şiddet tehdidi" suçlarından tutuklanan Hüdaverdi Diksoy, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere 3 bin TL nakdi teminata bağlandı. Ancak Diksoy, teminat şartlarını yerine getiremediği için 1 ayı geçmeyen bir süre cezaevine gönderildi.

banner134

Gazimağusa Kaza Mahkemesi'nde Yargıç Hazal Hacımulla'nın huzurunda gerçekleşen teminat duruşmasında,  İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten savcı yardımcısı Serhan Bundak,  meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Geçitkale Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ozan Kuşak'ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Ozan Kuşak, zanlının, 27 Haziran 2017'de, saat 21.00'de, eşi Leyla Diksoy ile barışmasını engellediği gerekçesiyle, Yarköy'de, kayınpederi Hasan Karaahmet'in evinin avlusuna girerek, kanunsuz olarak taşıdığı toplam uzunluğu 17,5 santimlik bıçağı sallayıp, "Eşimle barışmamı engellediniz. Sizi de çocuklarınızı da öldüreceğim" diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu söyledi.

Derdest emri gereği tutukladığı zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını kaydeden tanık polis, mahkemeden, KKTC vatandaşı zanlı aleyhine uygun bir teminat talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, 3 bin TL nakdi teminata bağladığı zanlıyı, KKTC dışına çıkmaktan men etti ve tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Zanlı lehine KKTC vatandaşı 2 kefilin de 50'şer bin TL'lik kefalet senedi imza etmesine emir veren yargıç, teminat şartlarının yerine getirilmemesi halinde zanlının 1 ayı geçmeyen bir süre cezaevine gönderilmesine direktif verdi.

Teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı, cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2017, 08:11
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104