banner6

Kayınvalideye damat şoku

banner37

Kayınvalidesinin arabasını satıp, kendi arabasını yeniledi, üstüne para da aldı

Kayınvalideye damat şoku
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

S.D. isimli 38 yaşındaki damat, kayınvalidesinin arabasını gizlice satıp, sahtekarlıkla 57 bin TL temin etti.

S.D.’nin kayınvalidesinin Toyata Vitz marka aracına karşılık bir kişiden Honda Fit marka araç ve üstten 22 bin TL nakit para aldığı tespit edildi.

Kayınvalide H.Ö., kızının nişanlısı S.D.’den şikayetçi oldu.

“Emanetçi tarafından sirkat” ve “Sahtekarlıkla para temini” suçlamasıyla dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanan S.D.’nin aleyhindeki suçlamaları kabul ettiği bildirildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Doğukan Can’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Can, 2021 yılı içerisinde Lefkoşa’da sakin zanlı S.D.’nin nişanlısı olan N.O. tarafından kendisine emanet edilen kayınvalidesi H.Ö.’ye (K-64) ait Toyata Vitz marka aracın kendisinin olduğunu söyleyip, bu aracı Lefkoşa’da sakin Recep Karaman’a (E-34) satıp karşılığında, 35 bin TL değerindeki Honda Fit marka aracı ve üstten 22 bin TL nakit parayı almak sureti ile toplamda 57 bin TL nakit parayı sahtekarlıkla para temin ettiğine vurgu yaptı.

Polis memuru Doğukan Can, olayın polisin bilgisine 26.01.2022 tarihinde geldiğini ve zanlının Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.

Can, zanlı S.D.’nin meseleyle ilgili olarak bir gönüllü ifade verip, suçlarını kabul ettiğini belirtti.
Toyota Vitz marka aracın emare zapt edildiğini ve meseleyle ilgili tahkikatın tamamlandığını söyleyen Can, KKTC vatandaşı olan zanlının ileride davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksadı ile mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması,

KKTC vatandaşı bir kefilin 150 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve 2 haftada 1 gün ispat-ı vücutta bulunması koşulları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110