Kayıp 2 ceset için çalışmalar sürüyor

banner37

Güney Kıbrıs’ta Kırmızı Gölet’te bulunan cesedin 8 yaşındaki Elena Natalia Bunea’ya ait olduğuna kesin gözüyle bakılıyor

Kayıp 2 ceset için çalışmalar sürüyor
banner99

Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO) Subayı, seri katil Nikos Metaksas’ın öldürdüğü 7 kişiden şu ana kadar 5’inin cesedine ulaşılırken, seri katile kurban giden son 2 kişinin cesedini bulmak için arama faaliyetleri devam ediyor.

Güney Kıbrıs’ta “Orestis” takma adıyla bilinen 35 yaşındaki seri katilin öldürdüğü kişileri bulmak için günlerdir göletlerde sonar sistemle araştırmalarını sürdüren polisin geçtiğimiz gün Kırmızı Gölet’te bulduğu cesedin 8 yaşındaki Elena Natalia Bunea’ya ait olduğuna kesin gözüyle bakılıyor.

Rum haber kaynakları, seri katilin daha önce 8 yaşındaki Elena Natalia Bunea’yı öldürüp Kırmızı Gölet’e attığını itiraf ettiğine dayanarak, göletten çıkan valiz boyutuna göre cesedin bir çocuğa ait olmasından dolayı geçtiğimiz pazar günü bulunan cesedin 8 yaşındaki Elena Natalia Bunea’ya ait olduğunu bildirdi.

Her ihtimali değerlendiren Rum polisinin ise kesin sonuç için otopsi ve DNA raporlarını beklediği kaydedildi.

Ayrıca söz konusu cesedin 8 yaşındaki Elena Natalia Bunea’ya ait olduğunun kesinleşmesi durumunda geriye 29 yaşındaki Maricar Valdez ile 6 yaşındaki Sierra Graze Seucalliuc’un cesetlerinin bulunmasının kaldığı bildirildi.

Aramalar devam ediyor

banner134
Rum haber kaynakları seri katilin öldürüp valize koyduğu bir diğer valizi bulmak için Amerika’dan özel olarak getirilen sonar sistemle önceden şüpheli olarak işaretlenen noktaları dün robotik kameralarla inceleme altına aldı.

Sonar sistemin işaretlediği noktalarda araştırma yapan dalgıçlar herhangi bir bulguya rastlamadı.

Öte yandan dün bölgede etkili olan şiddetli rüzgarların da sudaki görünürlülüğü bulanıklaştırdığını belirten Rum haber kaynakları, üçüncü valizin büyük bir ihtimal çamurla kaplı olmasından dolayı bulunamadığını belirtti.

Ayrıca Kırmızı Gölet’teki araştırmaların üçüncü valizin bulunmasıyla son bulacağı belirtilirken, üçüncü valizin 29 yaşındaki Maricar Valdez Arquila’ya ait olduğunun düşünüldüğü bildirildi.

Öte yandan üçüncü valizin sonar sitem ve robotik kameralarla tespit edilememesi durumunda yetkililerin yedek bir planının daha olduğu belirtildi.

Geçtiğimiz hafta İngiltere’den gelen Scotland Yard uzmanlarının, çamur altındaki nesneleri radar aracılığıyla tespit etmenin mümkün olduğunu söylediği belirtilirken, üçüncü valizin sonar sistem ve robotik kameralarla tespit edilememesi durumunda radar kullanılmasının planlandığı belirtildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75