Kayıp 3 çek yaprağı bulunamadı

banner37

Babasına ait çek yaprağını sahteledikten sonra, 23 bin 450 TL değerinde beyaz eşya satın alan ve bir başkasına satan Haluk Dökmecioğlu’nun tutukluluğu 3 gün daha uzatıldı

Kayıp 3 çek yaprağı bulunamadı
banner99

Sedef BOŞNAK

Babası Necdet Dökmecioğlu’na ait çek yaprağını sahteledikten sonra, 23 bin 450 TL değerinde beyaz eşya satın alıp, bir başkasına satan Haluk Dökmecioğlu’nun aleyhine başlatılan polis soruşturması devam ediyor.

Kardeşinin şikayeti üzerine, “Sirkat”, “Çek sahteleme”, “Sahtelediği çeki tedavüle sürme” suçlarından tutuklanan Haluk Dökmecioğlu, dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkartıldı ve aleyhine tahkikat maksatlı 3 gün daha tutukluluk emri temin edildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Çiğdem Güzeler’in, huzuruna görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Gökhan Kol, zanlının 15 Temmuz’da, babasına ait çek defterinden sirkat ettiği yaprağın üzerine imza ve 23 bin 450 TL yazarak sahtelediğini anımsattı.

Tanık polis Gökhan Kol, zanlının konu çekle, Gazimağusa’daki Gülfa Ltd.’ten, 2 klima, 2 televizyon, 1 bulaşık makinesi, 1 çamaşır makinesi ve su sebili satın aldığını ve Gazimağusa’da bir şahsa 18 bin 500 TL’ye sattığını anlattı.

Gökhan Kol, bir soru üzerine müştekinin Alzheimer hastası olduğunu belirttikten sonra, tahkikatını neticelendirmek ve kayıp olan 3 çek yaprağını bulabilmek için ek süre talep etti.

Avukat, müştekinin uzun bir süre psikolojik rahatsızlık geçirdiğini ifade ederek, mahkemeden doktor kontrolü talep etti.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlının tutukluluğunu 3 gün uzattı ve doktor kontrolünden geçirilmesi yönünde direktif verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75