banner6

Kayıp çalıntı eşyaların izahatını veremedi

banner37

Sadrazamköy’de Rivera siteleri olarak bilinen 4 evde meydana gelen seri hırsızlık meselesiyle ilgili tutuklanan Aziz Topaloğluları, dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı

Kayıp çalıntı eşyaların  izahatını veremedi
banner150

banner150

banner99

Meyil AVCAN

Sadrazamköy’de aralarında Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın da evinin bulunduğu Rivera sitesindeki 4 villada meydana gelen seri hırsızlık olayıyla ilgili tutuklanan Aziz Topaloğluları, kayıp çalıntı eşyaların izahatını polise veremedi.

   Girne’de ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarılan zanlının, dört evden, ev eşyası, TV, radyo-teyp çalar, küçük mutfak aletleri ve ütü gibi elektronik eşyaları sirkat ettiği belirtildi. Mahkeme, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 5 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde Çamlıbel Polis Karakolu’nda görevli polis memuru tanık olarak dinlendi. Polis, zanlı Aziz Topaloğluları’nın 16 Haziran - 5 Temmuz tarihleri arasında Sadrazamköy’de bulunan Rivera villaları olarak bilinen sitede, 4 villa tipi eve girip, sirkat suçu işlediğini belirtti. Meseleyle ilgili tutuklanan zanlının önceki gün mahkemeye çıkarılarak aleyhinde 1 günlük tutukluluk emri temin edildiğini anımsatan polis, halen kayıp olan çalıntı eşyalar olduğunu, ancak zanlının bunlarla ilgili bir izahat vermediğini ifade etti.

   Polis, soruşturmanın tamamlanmadığını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104