banner6

Kayıp tabanca, iki saldırıda kullanıldı

banner37

Muzaffer Haloğlu’na silahlı saldırı olayında kullanılan tabancanın balistik raporu çıktı… Haloğlu’nun evinin önünden toplanan boş kovanlar ile Çatalköy’de yaşanan kurşunlama olayındaki kovanların uyuştuğu tespit edildi

Kayıp tabanca, iki saldırıda kullanıldı
banner151 banner143

Güren TİLKİ

Yedidalga’da 17 Mayıs günü, Muzaffer Haloğlu’na gerçekleştirilen silahlı saldırı olayında kullanılan tabancanın, 31 Mart 2017’de Çatalköy’de yaşanan bir kurşunlama olayında da kullanıldığı tespit edildi.

Haloğlu’nun evinin önünden toplanan sekiz adet boş kovana yapılan balistik inceleme raporu polisin eline ulaştı.

Polis, Haloğlu’nun evinden toplanan kovanların Çatalköy’de yaşanan bir kurşunlama olayındaki kovanlarla uyuştuğunun tespit edildiğini belirtti. Polis, konuyla bağlantısı olan başka kişilerin veya azmettirici olan kişilerin olabileceğinden şüpheleniyor.

Polis, kayıp tabanca ve Haloğlu’nun vurulması olayıyla bağlantısı olan üçüncü zanlı Yavuz Ayaz’a hâlâ ulaşamadı.

42 ifade, 30 kamera görüntüsü

Muzaffer Haloğlu’nun vurulması olayıyla ilgili tutuklu bulunan Ramazan Başak ve Muvaffak Yönlüer, dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Pınar Beyoğlu huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren tahkikat memuru Müfettiş Muavini Gökhan Uzun, zanlıların katle teşebbüs, ağır yaralama, kanunsuz ateşli silah taşıma ve tasarruf ile patlayıcı madde taşıma suçlarıyla tutuklandığını anımsattı. Uzun, olayla bağlantısı bulunan Yavuz Ayaz’ın ve olayda kullanılan tabancanın hala aranmakta olduğunu söyledi.

Uzun, zanlıların tutuklu olduğu sürede meseleyle ilgili toplam 42 ifade alındığını ve 30 kamera görüntüsüne ulaşıldığını kaydetti.

Meseleyle ilgili olarak olayda Polis Genel Müdürlüğü’nden alınan balistik raporuna göre olay yerinde bulunan 8 adet boş kovanın, 31 Mart 2017’de Çatalköy’de yaşanan bir kurşunlama olayındaki kovanlarla uyuştuğunun tespit edildiğini belirten Uzun, konuyla bağlantısı olan başka kişilerin veya azmettirici olan kişilerin olabileceğini ve soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 2’şer gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme sonucunda Yargıç Pınar Beyoğlu, tahkikatın selameti açısından ve aranan bir zanlı daha bulunmasından dolayı zanlıların 2’şer gün daha tutuklu kalmasına ayrıca zanlı Muvaffak Yönlüer’in avukatının talebi doğrultusunda zanlıların, sağlık kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 08:08
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104