banner6

'Kayıtlar sonradan yazılmış olabilir'

banner37

Tanık O. A., Fahri Karagözlü ile girdiği büyük operasyon sayısının 2'yi geçmeyip, 3 bile olmadığını söyledi ve eğer hasta kayıtlarında bu rakam daha yüksek görünüyorsa kayıtların yanlış yazılmış olabileceğini iddia etti

'Kayıtlar sonradan yazılmış olabilir'
banner99

Ceren ÖZBİL

Kamuoyunda “kürtaj davası” adıyla bilinen, Ada Hospital’de bazı hamileliklerin yasa dışı sonlandırılmasıyla ilgili 6 sanıklı davaya Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün de devam edilirken, iddia makamı mahkemeye bir tanık daha dinletti.

İddia makamı dün, Ada Hospital'de Anestezi Uzmanı olarak görev yapan O. A.'yı tanık kürsüsüne çıkardı.

Fatma Şenol’un başkanlığında Yargıç Murat Soytaç ve Yargıç Seran Bensen’den oluşan Girne Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti’nin baktığı “yasadışı kürtaj” davasını, İddia Makamı Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener yürütürken, sanık Mehmet Ali Tunçbilek’i Avukat Serhan Çınar, sanık Verda Tunçbilek’i Avukat Mustafa Şener, sanıklar Ayşegül İşbilen ile Taner Okburan’ı Avukat Emre Kadri ile Avukat Ali Hidayet, sanık Fahri Karagözlü’yü Avukat Güneş Menteş ve sanık Rasiha Serdaroğlu’nu Avukat Tahir Seroydaş ile Avukat Ömer Başay temsil etti.

O. A., Fahri Karagözlü'nün kendisini sevmediğini ve bu nedenle de genellikle kendisi ile ameliyatlara girmeyi tercih etmediğini anlattı.

Ayrıca, Kıdemli Savcı Erdinç Akyener'in de bir tanığa müdahalede bulunduğu için hakkında soruşturma açtığı milletvekili Ergün Serdaroğlu ile ilgili soruşturmanın tamamlanmış olduğu ve yargı sürecinin başlaması için Meclis’in Serdaroğlu'nun dokunulmazlığını kaldırmasının beklendiği öğrenildi.

Duruşmaya perşembe günü devam edilecek.

"Karagözlü ile küçük ameliyatlara girerdim"

Ada Hospital'de Anestezi ve Kadın Doğum Uzmanı olarak görev yapan O. A., hastanedeki asıl görevinin Almanca konuşan hastalarla irtibatı sağlamak olduğunu ifade etti.
   Genellikle Verda Tunçbilek ve Mehmet Ali Tunçbilek ile ameliyatlara girdiğinden söz eden O. A., Karagözlü ile de küçük ameliyatlara girdiğini anlattı. O. A., sadece iki kez Fahri Karagözlü ile doğum sezaryenine girdiğini ve bu ameliyatlara Verda Tunçbilek'in de katıldığını söyledi.

"Her kürtaj çocuk aldırmak değil"

Kürtajın çocuk aldırmak anlamına gelmediğini, kürtajın kürekle rahmin içini temizlemek anlamına geldiğini söyleyen O. A., sonlandırmanın ise hamileliği sona erdirmek için yapılan bir işlem olduğunu kaydetti.

banner134

Kendisinin, Karagözlü ile girdiği sonlandırmalarda, 4 haftalık ile 6 haftalık bebeklerin alındığını söyleyen O. A., ayrıca anestezi uzmanı olarak katılmadığı operasyona da gözlemci olarak da katılmadığını belirtti.

"Fahri Karagözlü kasaplık yapıyor" ifadesini kullanan O. A., bu sözden kastının Karagözlü'nün normal doğum yerine, sezaryen doğumu tercih etmesi olduğunu belirtti.

O. A., Fahri Karagözlü ile kendisinin kuzuyla kurt gibi birbirine ters düşen insanlar olduğunu belirtti.

"Kayıtlar yanlış olabilir"

Sanık Rasiha Serdaroğlu’nun Avukatı Tahir Seroydaş, tanığa hastane kayıtlarını göstererek, Fahri Bey ile girdiği ameliyat sayısının kaç olduğu ve Rasiha Serdaroğlu'nu hastanede ne sıklıkla gördüğünü sordu. Tanık O. A., ise Seroydaş’ın sorularını şu şekilde yanıtladı:

“Benim hastanede özel odam vardı. Daha çok Almanca konuşan hastalar ile irtibatı sağlıyordum. Genellikle Mehmet Ali Tunçbilek ve Vedia Tunçbilek ile ameliyatlara giriyordum. Rasiha Hanım sürekli hastaneye geliyordu. Bir ara Mehmet Ali Bey ile bir sorun yaşadılar, bir iki gün gelmedi ardından yine gelmeye başladı.

Ben girdiğim ameliyat için 100 TL alıyordum. Belirli bir mesai saati yoktu. İstediğim saat hastaneye girebiliyor, istediğim saat çıkabiliyordum. Hastanede benden yardım istenmesi durumunda her ameliyata girmek zorundaydım. Fahri Bey ile girdiğim doğum sezaryeni sayısı 2'yi geçmez. Yani 3 bile olmaz. Ancak eğer hastane kayıtlarında böyle değilse sebebini bilemem. Eğer burada yazan sayı 2'den fazla ise buraya yanlış yazılmış demektir.”

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2016, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104