Kaza günü yüzde 182 promil alkollüydü

banner37

Lefkoşa-Güzelyurt anayolunda 1 Kasım’da meydana gelen ve Melisa Yıldırım’ın ölümüyle sonuçlanan trafik kazasının zanlısı Hasan Serkan Gün, dün mahkemeye çıkarıldı

Kaza günü yüzde 182 promil alkollüydü
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Lefkoşa-Güzelyurt anayolunda 1 Kasım’da meydana gelen ölümlü trafik kazasının zanlısı Hasan Serkan Gün, hastaneden taburcu oldu ve dün mahkemeye çıkarıldı.

   25 yaşındaki Melisa Yıldırım’ın ölümüne sebep olmakla suçlanan zanlı, 45 günü aşmamak şartıyla cezaevine gönderildi.

   Mahkemeye bilgi veren polis, zanlı Hasan Serkan Gün’ün daha önce 3 kez alkollü sürüşten, 1 kez de sürüş ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza aldığını belirterek kazanın gerçekleştiğini gün ise yüzde 182 promil alkollü olduğunun tespit edildiğini vurguladı.

banner134
   Zanlı, Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzuruna çıkarıldı.

   Meseleyle ilgili yeminli şahadet veren Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şubesi’nde görevli müfettiş muavini Abdurrazak Karadayı, 1 Kasım 2020 tarihinde saat 04.40’ta, zanlının yönetimindeki DT 177 plakalı aracıyla Güzelyurt’ta çift şeritli anayol üzerinde bulunan Eray Cemil Benzin İstasyonu’ndan Güzelyurt istikametine doğru ters yöne giriş yaptığını, o esnada karşı yönden gelen HP 769 araçla da yüz yüze çarpıştığını belirtti.

   DT 177 plakalı araç içerisinde yolcu olarak bulunan 25 yaşındaki Melisa Yıldırım’ın olay yerinde hayatını kaybettiğini ifade eden polis, zanlı Hasan Serkan Gün’ün daha önce 3 kez alkollü sürüşten, 1 kez de sürüş ehliyetsiz araç kullandığının tespit edildiğini söyledi.

   Kazanın gerçekleştiğini gün ise sürücü Hasan Serkan Gün’ün yüzde 182 promil alkollü tespit edildiğini belirten polis, zanlının TC ve KKTC uyruklu olduğunu, daimi bir işi ve tahsili olmadığından yasal olmayan yollardan kaçma ihtimali yüksek olduğundan 45 gün Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesi talep etti.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının 45 gün, yargılanıncaya kadar Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020, 11:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Caner özer
Caner özer - 6 ay Önce

Vay serkan vay

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75