Kazan bulundu, soruşturma bitti

banner37

Bakır kazan çalan iki genç teminatla serbest bırakıldı

banner87
Kazan bulundu, soruşturma bitti
banner90
banner99

Paşaköy’de Huriye Ertuğ’un evinin avlusundaki ambardan bakır kazan çalmakla suçlanan Emrah Telsiz ve Metin Kocadal isimli iki gencin aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı ve gençler ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında olayın olgularını aktaran polis memuru, zanlıların gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiklerini, çalınan bakır kazanın bulunarak emare alındığını belirtti ve soruşturmasını tamamladığını söyledi.

Polis memuru, KKTC vatandaşı olan zanlıların ileride yargılanmalarında hazır bulunmasını sağlayacak uygun bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Huzurundaki olguları değerlendiren Yargıç Umut İnan, her iki zanlının da yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak, KKTC vatandaşı birer kefilin zanlılar lehine 75’er bin TL’lik şahsi kefalet imzalamasına, zanlı 1 Emrah Telsiz’in haftada iki gün, zanlı 2 Metin Kocadal’ın ise haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmasına karar verdi.

(MHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108