Kazanın nedeni uyuşturucu mu?

banner37

Gazimağusa’da bir evin duvarına çarpan aracın şoförü ile iki yolcusunun tasarrufunda az miktarda uyuşturucu madde bulundu

Kazanın nedeni uyuşturucu mu?
banner90

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da bir evin duvarına çarpan aracın şoförü ile iki yolcusunun tasarrufunda az miktarda uyuşturucu madde bulundu.

“Kanunsuz Sentetik Cannabinoid Türü Uyuşturucu Madde Alma ve Tasarruf” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar C. G., F. D. ve A. C. Y. dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Dilşah Karayel huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Çaltılı, PGM’ye bağlı Narkotik Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Gökhan Yıldırım’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Gökhan Yıldırım, C. G., F. D. ve A. C. Y.’in, 13 Ağustos 2019’da, Gazimağusa’da meydana gelen kanunsuz Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

banner9
Gökhan Yıldırım, saat 22.00’de, Silahlı Kuvvetler Caddesi üzerinde, zanlı C. G.’nin kullanımındaki ve içerisinde F. D. ve A. C. Y.’nin yolcu olarak bulunduğu FT 946 plakalı aracın trafik kazası yaptığını anımsatarak, konu araç içerisinde şüphe üzerine, bir polis ekibi tarafından arama yapıldığını anlattı.

Arama sonucu, konu araçta ve F. D.’nin tasarrufunda kanunsuz Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğu bilgisi üzerine olay yerine gittiklerini kaydeden tanık polis, F. D.’nin giymekte olduğu şortun sağ cebinde 3 adet beyaz not kağıdına sarılı 3 gram uyuşturucu olduğuna inanılan madde, sağ cebinde ise 2 adet içinde uyuşturucu olduğuna inanılan madde olan tütünle karışık ucu yanık sarma sigarayı bularak emare aldığını anlattı.

Tanık polis, konu aracın damında beyaz not kağıdı içerisinde yaklaşık 1 gram, şoför mahallindeki paspas üzerinde de içerisinde tütünle karışık Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu madde olan ucu yanık sarma sigara bulduğunu ifade etti ve zapt ettiği emareleri incelemeye göndereceğinden söz etti.

Zanlı F. D.’nin gönüllü ifade verip, konu maddeleri 4 gram olarak, Mağusa’da Nijerya uyruklu bir şahıstan 250 TL karşılığında satın aldığını beyan ettiğine vurgu yapan tanık polis, zanlıların evlerinde arama gerçekleştirdiğini belirterek, kanunsuz herhangi bir şeye rastlamadığını dile getirdi.

Tanık polis, meseleyle ilgili alınması gereken birçok ifade, sorgulanması gereken birçok kişi olduğunu belirterek, tahkikatını salimen neticelendirebilmek için süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, zanlıların 2’şer gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108