Kendi kullanımı için ithal etmiş!

banner37

Güney’den 700 Euro karşılığında satın aldığı 41 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyle yakalanan C.D.’nin tutukluluğu tahkikat maksatlı 2 gün daha uzatıldı

banner87
Kendi kullanımı için ithal etmiş!
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisinin, Beyarmudu Kara Giriş Kapısı’nda tasarrufunda 26 gram ağırlığındaki uyuşturucu madde ve hassas teraziyle yakaladığı C.D.’nin Lefkoşa’daki evinde de 15 gram uyuşturucu madde bulundu.

Meseleyle ilgili 3 gündür poliste tutuklu bulunan 34 yaşındaki C.D. dün ek tutukluluk talebiyle, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkartıldı ve aleyhine tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri alındı.

Polis, itiraf nitelikli gönüllü ifade veren zanlının, konu maddeleri 2 seferde, Güney’den kendi kullanımı için 700 Euro karşılığında satın aldığını itiraf ettiğini kaydetti.

Laboratuvardan sonuç bekleniyor

Meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Gökhan Yıldırım, 5 Ekim 2019’de, saat 15.30’da, Beyarmudu Kara Giriş Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yapan C.D.’nin kullanımında bulunan araçta arama yapıldığını söyledi.

Tanık polis Gökhan Yıldırım, yapılan aramada, yaklaşık 26 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 2 adet içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan ucu yanık sarma sigara, hassas terazi, hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan plastik öğütücünün bulunarak emare alındığını anlattı.

Tanık polis, zanlının gönüllü ifadesinde, konu maddeleri Güney’den bir Kıbrıslı Rum’dan kendi kullanımı için, 500 Euro karşılığında satın aldığını belirttiğini ayrıca Lefkoşa’daki evinde arama yapıldığını belirtti.

Polis, konu evde yapılan aramada, yatak odasında, içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kırıntısı olduğuna inanılan 1 adet metal öğütücü ve içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde ihtiva ettiğine inanılan tütünle karışık 2 adet sarma sigara bulunarak emare aldığını dile getirdi.

Zanlının, ikinci bir gönüllü ifade verdiğine değindi ve konu maddeleri 2 Eylül’de Beyarmudu Kara Sınır Kapısı’ndan gittiği Güney Kıbrıs’tan 200 Euro ödeyerek 15 gr olarak satın aldığını ve ülkeye KKTC’ye ithal ettiğini beyan ettiğini ifade etti.

Tanık polis, emare zapt ettiği maddeleri ve muhafazasında kullanılanları incelenmesi için laboratuara göndereceğini ancak henüz bir sonuç alamadığını kaydetti ve mahkemeden tahkikatını salimen yürütebilmek için süre istedi. Polis, ayrıca, laboratuardan gelecek sonucun tahkikatına yön vereceğini de sözlerine ekledi.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tahkikatın selameti açısından, zanlının tutukluluğunu 2 gün daha uzattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108