banner6

Kendilerini uyaran polisleri darp ettiler

banner37

Lefkoşa’da 4 polis mensubu, gürültülü bir şekilde apartman dairesinde doğum günü partisi verdikleri için uyardıkları şahısların saldırısına uğradı

Kendilerini uyaran  polisleri darp ettiler
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da ikamet ettikleri apartman dairesinde verdileri doğum günü partisinde çok gürültü çıkardıklarına dair haklarında şikayette bulunulan üç kişi ile arkadaşları, kendilerini uyarmaya giden dört polis mensubuna saldırıp, darp etti.

“Polisi darp ve görevinden men etme”, “Rahatsızlık” ile “Uygunsuz tavır ve hareket” suçlamalarıyla tutuklanan L.N.C. (E-22), K.H.C. (K-28) ve P.D.M. (K-27) isimli zanlılar dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 26.01.2022 tarihinde saat 23.40 raddelerinde Lefkoşa’da Tomruk Sokak üzerinde bulunan ve umumi bir yer olan Baturalp 2 Apartmanı’nın apartman boşluğu içerisinde Lefkoşa’da sakin üç zanlı gürültü yaptıkları için kendilerini uyaran 4 polis memurunu elleriyle göğüslerinden itmek suretiyle darp ettiğini anlattı.

Polis çavuşu Hüseyin Ergüleç, zanlıların, polisleri görevlerinden men ederek, makul mazeretleri olmaksızın yüksek sesle ve anlaşılmaz bir şekilde bağırıp çağırarak rahatsızlık yaptıklarını, ellerini ve kollarını gelişi güzel sallamak suretiyle de uygunsuz tavır harekette bulunduklarını kaydetti.
Ergüleç, zanlıların aktif öğrenci olduklarını belirterek, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlamalarını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlıların yurtdışına çıkışlarını yasaklayarak, ikişer bin TL nakdi teminat yatırmaları ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşulu ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110