banner6

Kendimce bir ceza vermek istedim

banner37

Misafirlerinin yanında kendisini küçük düşürdüğü gerekçesiyle, Faysal Aydın’ı plaja götürerek burada darp edip cebindeki parayı aldığı iddia edilen Sinan Candan, mahkemede ilginç bir savunmada bulundu:

Kendimce bir ceza vermek istedim
banner99

Ahmet VAMIK

Girne’de geçtiğimiz akşam mafya filmlerini aratmayacak bir olay yaşandı. Sinan Candan, başkalarının yanında kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle Faysal Aydın isimli şahsı plaja götürerek ciddi şekilde darp edip cebindeki 2 bin 300 TL’yi çaldığı gerekçesiyle tutuklandı. Meseleyle ilgili olarak tutuklanan H.Ç. de Sinan Candan ile birlikte dün Girne’de nöbetçi mahkemeye çıkarılarak aleyhlerinde 3 günlük tutukluluk kararı alındı.

Mahkemede söz alan zanlı Sinan Candan, Faysal Aydın’ı darp ettiğini kabul ederken, soygun iddialarını reddetti. Candan, misafirleriyle birlikte casinoda sohbet ettiği bir sırada kendisine hakaret ederek misafirlerinin yanında küçük düşürdüğü gerekçesiyle Faysal Aydın’ı darp ettiğini savundu.

Faysal Aydın’ın koşarak uzaklaştığı esnada zanlı H.Ç.’nin olay yerine geldiğini ve olaya tam tanık olmadığını iddia eden Sinan Candan, “beni herkesin içinde küçük düşürdü bende kendisine yönelik şiddet uyguladım fakat kesinlikle para falan almadım. Zaten olay esnasında alkollüydüm ve olayın ardından karnım aç olduğu için çorbacıya gittim. Faysal’ı ben darp ettim ama arkadaşım H.Ç.’nin hiçbir suçu yoktur” şeklinde konuştu.

Kendisinin olayla hiçbir alakası olmadığını iddia eden zanlı H.Ç., “Ben sadece kaçan şahsın peşinden gitmesin diye Sinan’ı tuttum. Bunun dışında olayla bir alâkam yok. Darp edilen şahsı da tanımıyorum ve ilk kez gördüm” dedi.

Zanlıların iddiaları araştırılacak

Girne Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Banu Soyer’in huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Tayfunsel, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mustafa Özmüezzin’i tanık olarak dinletti.

Zanlıların “soygun” ve “ciddi darp” suçlamalarından methaldar olduğunu ifade eden Özmüezzin, Karaoğlanoğlu’nda bir plajda, 4 Ekim günü saat 21.00 sıralarında Sinan Candan ve H.Ç.’nin, Aydın adlı şahsın yüzüne vurarak ciddi şekilde darp ettikten sonra cebindeki 2 bin 300 TL’yi alarak soygun suçu işlediklerini dile getirdi. Meseleyle ilgili tahkikatın yeni başladığını, aranan emare, alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu kaydeden Özmüezzin, zanlı Sinan Candan’ın meseleyle ilgili bir gönüllü ifade verdiğini de belirterek tahkikatın selameti açısından zanlıların tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Banu Soyer, tahkikatın selameti açısından zanlıların 3 gün süreyle polis nezarethanesinde tutuklu kalmasına emir verdi. Mahkemede söz alan zanlıların iddialarına da değinen Soyer, suçsuzluğu ispatlanması halinde zanlı H.Ç.’nin serbest kalabileceğini ayrıca meselede müşteki konumundaki Faysal Aydın’ın polise yalan beyanda bulunduğunun tespit edilmesi halinde aleyhinde soruşturma başlatılacağını da vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104