banner6

Kendine hem cephanelik hem müze oluşturmuş

banner37

Ergazi’deki evinde ve ağılında tabanca, hava tüfeği, çok sayıda mermi, saçma, av tüfeği fişeği ile eski eser olduğuna inanılan eşyalar bulunan O.H. dün mahkemeye çıkarıldı

Kendine hem cephanelik hem müze oluşturmuş
banner8

Ayşe BULUT

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün önceki gün Ergazi’de gerçekleştirdiği operasyonda, H.O.’nun evinde ve ağılında ele geçirdiği küçük birer cephanelik ve müzeyi andıran silah, patlayıcı madde ve eski eser olduğuna inanılan eşyalarla ilgili soruşturma sürerken, H.O. dün İskele’de mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine 2 gün tutukluluk emri alındı.

İskele Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Nil Çeliker’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Hüseyin Özduman, zanlının ‘Kanunsuz ateşli silah, patlayıcı madde ve eski eser tasarrufu’ suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

Özduman, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından 16 Kasım 2021 tarihinde 68 yaşındaki zanlı O.H.’nin Ergazi’deki ikametgahı ve ağılında yapılan aramada, 1 adet 7.65 mm çapında tabanca ve tabancaya ait şarjör, muhtelif ebatlarda toplam 13 adet canlı mermi, 1 adet hava tüfeği, 150 adet saçma, 180 adet av tüfeği fişeği, kilise malzemesi olan bir adet asa başlığı ile 5 parçadan oluşan kilden mamul eski eser nitelikli testi, vazo ve heykelin bulunarak emare alındığını söyledi.

banner134

Soruşturmanın yeni başladığını belirten tahkikat memuru, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için mahkemeden süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Çeliker, zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104