banner6

Kendini suça bağlayan gönüllü ifadesi var!

banner37

Gazimağusa’da 14 yaşındaki çocuğa cinsel saldırıda bulunarak istismar ettiği iddiasıyla tutuklanan 69 yaşındaki S.T., ileride yargılanmak üzere 30 bin TL nakdi teminata bağlandı

Kendini suça bağlayan  gönüllü ifadesi var!
banner151

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, 14 yaşındaki çocuğa cinsel saldırıda bulunarak istismar ettiği iddiasıyla tutuklanan 69 yaşındaki S.T., ileride yargılanmak üzere 30 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Polis, tutukladığı S.T.’nin, aleyhindeki suçlamaları kabul etmemesine rağmen, kendini suça bağlar nitelikte bir gönüllü ifade verdiğini belirtti.

Polis ayrıca, müştekinin ailesinin zanlıdan şikayetçi olmadığını dile getirdi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, meselenin olgularını aktarması için iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Gökhan Eser, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Emin Özbilen’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Emin Özbilen, zanlının, “Çocuğun cinsel istismarı” ve “Cinsel saldırı” suçlarından methaldar olduğunu söyledi ve olguları mahkemeye aktardı.

Emin Özbilen, zanlının, 4 Ocak’ta, saat 14.00’te, Gazimağusa’da, 15 Ağustos Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren ve zanlının kardeşi kızına ait bir işyerinde, daha önceden tanıdığı küçük yeğeninin 14 yaşındaki arkadaşı ve doğum günü olan müştekiyi, konu işyerinin mutfağına çağırdığını söyledi.

Özbilen, sürpriz yapacağını söyleyerek gözlerini kapatmasını istediği müştekiye, hediyeyi verdikten sonra, adı edileni dudaklarından zorla öpmeye çalışan zanlının, izin vermeyen müştekiyi bu kez zorla iki kolundan tutarak dudaklarından bir kez öptüğünü anlattı.

Özbilen, şikayet üzerine derdest emri gereği tutukladığı zanlının, suçlarını reddetmesine karşın, kendini suça bağlar nitelikte bir gönüllü ifade verdiğine dikkat çekti ve müştekinin ailesinin zanlıdan şikayetçi olmadığına vurgu yaptı.

Uzman eşliğinde müştekiden ifade alındığını kaydeden tanık polis, meseleyle ilgili yürüttüğü tahkikatını tamamladığını anlattı ve mahkemeden, yazılı dava tebliğini reddeden KKTC vatandaşı zanlıyı, uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Zanlıyı savunan avukat, mahkemenin uygun gördüğü şartları yerine getirebileceklerini söyledi.

Huzurundaki şahadeti ve değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, davaları sonuçlanıncaya değin KKTC  dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı, 30 bin TL nakdi teminata bağladı.

Zanlı lehine, KKTC vatandaşı 2 kefilin 100’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini de isteyen yargıç, zanlının, haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek isbatı vücut etmesine emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110