Kıbrıs’a fuhuş için gönderildik

banner37

Çatalköy’de bir otelin park yerinde, taksi içerisinde bir kadın ile erkeğin fuhuş yapmasına aracı oldukları suçlamasıyla Ahmet Esen ve Durmuş Yıldırım tutuklanırken, fuhuş yapan kadın polise ilginç bir ifade verdi:

Kıbrıs’a fuhuş için gönderildik
banner90
banner8

“KAZANCIMIZIN YARISI, SERKAN TOSUN’A GİDİYOR”… O. R. isimli kadın polise verdiği ifadesinde, V. C. isimli bir başka kadın arkadaşıyla birlikte, daha önce KKTC’de fuhuş suçundan yakalanan, uyuşturucu suçundan hapis yattıktan sonra sınır dışı edilen Serkan Tosun tarafından fuhuş yapmak üzere Kıbrıs’a gönderildiklerini, tüm fuhuş anlaşmalarını Ahmet Esen’in yaptığını ve fuhuştan kazandıkları paranın yüzde 50’sinin de Serkan Tosun’a gönderildiğini anlattı. Polis, V. C., isimli kadından da ifade aldıklarını ve O. R. ile aynı ifadeyi verdiğini belirtti.

Çatalköy’de faaliyet gösteren bir otelin park yerinde taksi içerisinde bir kadın ile erkek fuhuş yaparken yakalandı. O. R. isimli kadın ile E. Ç. isimli erkeğin, Ahmet Esen’in aracılığı ile Durmuş Yıldırım’ın taksisinde fuhuş yaptıklarını belirleyen polis, Ahmet Esen ile Durmuş Yıldırım’ı dün Girne’de mahkemeye çıkararak aleyhlerine soruşturma amaçlı olarak üçer günlük tutukluluk emri aldı.

Polisin mahkemeye aktardığı bilgiye göre, fuhuş yaparken yakalanan O. R. isimli kadın polise verdiği gönüllü ifadede, V. C. isimli bir başka kadın arkadaşıyla birlikte, daha önce KKTC’de fuhuş suçundan yakalanan, uyuşturucu suçundan hapis yattıktan sonra sınır dışı edilen Serkan Tosun tarafından fuhuş yapmak üzere Kıbrıs’a gönderildiklerini, tüm fuhuş anlaşmalarını Ahmet Esen’in yaptığını ve fuhuştan kazandıkları paranın yüzde 50’sinin de Serkan Tosun’a gönderildiğini anlattı. Polis, V. C., isimli kadından da ifade aldıklarını ve O. R. ile aynı ifadeyi verdiğini belirtti.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’nde görevli polis çavuşu Ömer Faruk Şengil yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Şengil, zanlıların fuhuşa teşvik ve fuhuş yoluyla kazanç elde etme suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Şengil, 12 Ekim 2019 tarihinde saat 23.00 raddelerinde Çatalköy’de faaliyet gösteren bir otelin park alanı içerisinde, alınan bir ihbar üzerine Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri tarafından yapılan operasyonda zanlılardan Durmuş Yıldırım’a ait taksi içerisinde Rus uyruklu O. R. isimli kadınla, E. Ç. isimli şahsın fuhuş yaparken yakalandığını belirtti.

O. R. ve E. Ç.’den alınan bilgi ışığında zanlıların mahkeme emri gereği tutuklandıklarını anlatan Şengil, Durmuş Yıldırım’ın tasarrufunda, E. Ç.’den fuhuş geliri olarak aldığı 3 bin TL nakit paranın bulunarak emare alındığını söyledi.

O. R.’nin verdiği gönüllü ifadesinde, daha önce fuhuş suçundan dosya tazmin edilip, uyuşturucudan yargılanıp, hapis yattıktan sonra KKTC’den ihraç edilen Serkan Tosun ile Türkiye’de anlaştıklarını, kız arkadaşı V. C. ile fuhuş yapmak üzere ekim ayında KKTC’ye geldiklerini, fuhuştan elde ettikleri gelirin yüzde 50’sini Ahmet Esen aracılığı ile Serkan Tosun’a gönderdiklerini, KKTC’deki tüm müşteri organizasyonunu Ahmet Esen’in yaptığını, 12 Ekim’de de zanlı Esen tarafından zanlı Yıldırım’a teslim edildiğini, zanlı Yıldırım’ın da kendisini E. Ç.’ye teslim ettiğini ve parayı aldığını itiraf ettiğini söyledi.

V. C.’den de ifade aldıklarını, O. R. ile aynı ifadeyi verdiğini belirten Şengil, E. Ç.’nin ise fuhuş anlaşmasını zanlı Yıldırım ile yaptığını ve parayı ona verdiğini söylediğini aktardı.

Şengil, soruşturmanın devam ettiğini, zanlıların ifade verip suçlarını kabul ettiklerini belirterek, 3 gün süre istedi.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, işlendiği iddia edilen suçların vahim ve 5 yıla kadar hapis öngördüğünü belirterek, 3 gün süre ile tutuklu kalmalarına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75