banner6

Kıbrıslı Rum, Emtaş soygunundan tutuklandı

banner37

Gazimağusa’daki Emtaş Kuyumcu ve Saatçi isimli işyerini açan hırsızlardan biri, güneyden kuzeye geçerken yakalandı. Polis, Pavlos Pavlikkas isimli Kıbrıslı Rum aleyhine mahkemeden 3 gün tutukluluk emri temin etti.

Kıbrıslı Rum, Emtaş soygunundan tutuklandı
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’daki Anıt Ticaret Merkezi’nde faaliyet gösteren Emtaş Kuyumcu ve Saatçi isimli işyerini açıp çelik kasa içerisinden toplam 136 bin TL değerindeki altınları alıp kayıplara karışan dört kişiden biri olarak aranan Pavlos Pavlikkas isimli Kıbrıslı Rum, dün güneyden kuzeye geçer geçmez tutuklandı.

İki aydır meseleyle ilgili iz süren Gazimağusa polisi, meseleye bağlantısı olan 69 yaşındaki Pavlos Pavlikkas’ı tutuklayıp aracına el koyduktan sonra, konu şahsı iki saat içerisinde yargıç huzuruna çıkardı ve aleyhine soruşturma amaçlı olarak 3 günlük tutukluluk emri temin etti.

Kuyumcu dükkânının arka kısmındaki duvarı şasi düzeltme presiyle delerek içeriye giren ve eşkalleri kamera kayıtlarından tespit edilen üç kişiyi ve iki aracı daha arayan polis, konu işyerinden sirkat edilen 136 bin TL değerindeki altınların da akıbetini araştırıyor.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Raif Safa’yı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Raif Safa, zanlının, 22 Ekim 2016 ile 24 Ekim 2016 tarihleri arasında, Gazimağusa’daki Ahmet

Taş’ın çalıştırdığı Emtaş Kuyumculuk isimli işyerinin batı duvarına 45’e 45 santimlik delik açarak içeriye girdiğini ve iki çelik kasayı kırıp hasara uğrattıktan sonra muhtelif çeşitteki toplm 136 bin TL değerindeki altınları sirkat ederek girdiği yerden çıktığını söyledi.

Olay çevresinde incelenen kamera görüntülerinden zanlının eşkalini tespit ettiğini ve zanlı aleyhine derdest emri çıkarttığını ifade eden Raif Safa, zanlının, dün saat 12.30’da EBH 514 plakalı aracıyla Metehan Kara Giriş Kapısı’ndan ülkeye giriş yaptığı sırada tespit edilip tutuklandığını anlattı.

Sirkat edilen konu altınların, meselede kullanılan iki aracın ve üç şahsın arandığına vurgu yapan tanık polis Raif Safa, mahkemeden, tahkikatını salimen yürütebilmek için süre talep etti.

Huzurunda zanlının konu suçu işlediğine dair makul bir şüphe olduğuna bulgu yapan Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının serbest kalması halinde aranan emare ve şahıslara etki edebileceğine vurgu yaptıktan sonra kararını açıkladı.

Yargıç Hazal Hacımulla, zanlı aleyhine başlatılan “bina açma”, “sirkat” ve “kasti hasar” ile ilgili tahkikatın selameti için, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2016, 12:14
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104