Kıbrıslı Rum, evrak sahtelemekle suçlanıyor

banner37

Baf’ta sakin İoannis Christodoulou, trafik cezası makbuzunda değişiklik yaptığı gerekçesiyle mahkemeye çıkartıldı. Zanlı, teminatla serbest kaldı

Kıbrıslı Rum, evrak sahtelemekle suçlanıyor
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Güney Kıbrıs’ta sakin zanlı İoannis Christodoulou, trafik cezası makbuzunda değişiklik yaptığı gerekçesiyle tutuklandı.

Christodoulou, duruşmayı beklerken gözyaşlarını tutamadı ve oldukça üzgün olduğu gözlemlendi.

“Evrak sahteleme”, “Sahtekârlıkla kayıt temini” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı İoannis Christodoulou, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Güral Kırcalılar’ı dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Kırcalılar, 1 Ekim’de Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde (GKRY) sakin İoannis Christodoulou’nun, 15.07.2018 tarihinde İskele bölgesinde 90 km süratle gitmesi gereken yerden 110 km süratle gittiğinden dolayı kendisine 236.50 TL’lik ceza makbuzu kesildiğini kaydetti.

Polis memuru Güral Kırcalılar, zanlının, 1 Ekim’de Metehan Kara Giriş Kapısı’ndaki görevli polis memuruna ceza makbuzunun üzerindeki tarihi 15.09.2018 olarak değiştirerek sunup sahtekârlıkla kayıt temin ettiğini söyledi.

Kırcalılar, mesele ile ilgili olarak zanlının 1 Ekim’de Metehan Kara Kapısı’ndan çıkış yapacağı esnada ceza makbuzunun tarihlerinde değişiklik yaparak mahkemelik olan cezayı 236.50 TL olarak ödediğinin belirlendiğini kaydetti.

Tahkikatın tamamlandığını ve zanlının GKRY’de ikamet ettiğini belirten Kırcalılar, davalarında hazır bulunabilmesi için mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Zanlının avukatı Burcu Sertbay, müvekkilinin Baf’ta yaşadığını ve kuru temizleme şirketleri olduğunu belirterek, yargılanmaktan kaçmayacağını beyan etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurt dışına çıkışını yasaklayarak, 15 bin TL nakdi teminat yatırması ve iki haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75