banner6

Kıbrıslı Rum zanlı yargılanmayı KKTC'de bekleyecek

banner37

Girne’de 10 bin TL değerinde altın gözlük çalmaktan tutuklanan Kıbrıslı Rum Aguistos, teminata bağlanarak serbest bırakıldı ancak kimlik ve seyahat belgelerine el konularak yurtdışına çıkışı yasaklandı.

Kıbrıslı Rum zanlı yargılanmayı KKTC'de bekleyecek
banner99

Ahmet VAMIK
Girne’de faaliyet gösteren Mert Optik isimli işyerinden 10 bin TL değerinde güneş gözlüğü çalmaktan tutuklanan Kıbrıslı Rum Avguastions Aguistos, teminata bağlandı.

Dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı, davaları görüşülünceye kadar teminatla serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazan Aksun’un huzurunda görüşülen duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara, Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli’yi tanık olarak dinletti.

Zanlının “Sirkat” suçundan methaldar olduğunu ifade eden Kader Çamlıbelli,  Limasol’da sakin Avguastions Aguistos isimli zanlının, 12 Ağustos 2017 tarihinde, Girne’de faaliyet gösteren Mert Optik’ten, 10 bin TL değerindeki altın güneş gözlüğünü çaldığını ve hırsızlık anının kameralara yansıdığını anlattı.

Zanlının, 12 Ağustos’tan beridir aranmakta olduğuna dikkat çeken Çamlıbelli, 22 Ağustos günü KKTC’ye giriş yapmak istediği sırada tespit edilerek tutuklandığını belirtti.

Çamlıbelli, suçunu kabul eden zanlı ile ilgili yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirterek, söz konusu güneş gözlüğünün de bulunarak emare alındığını ifade etti.

banner134

Zanlının, KKTC ile bir bağı olmadığını kaydeden Çamlıbelli, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Hazan Aksun, zanlının, yurtdışına çıkışının yasaklanıp, en yakın polis karakoluna hafta bir kez ispat-ı vücut yapmasına, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamasına ve 10 bin TL’lik nakdi teminat karşılığında serbest kalmasına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2017, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104