Kılınç bu kez tutuklu yargılanacak

banner37

Lefkoşa’da 7 farklı tarihte 7 ayrı araba çalıp, araçlarla kaza yapan Ahmet Kılınç, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

banner87
Kılınç bu kez tutuklu yargılanacak
banner90
banner99

POLİS, 100’DEN FAZLA GÖRÜNTÜ İNCELEDİ… Polis, sürüş ehliyeti olmayan ve 7 ayrı tarihte araba çalıp, kaza yaparak kaçan ve son olayda polisin 100’den fazla kamera görüntüsünü inceleyerek yakaladığı Ahmet Kılınç, cezaevine gönderildi.

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da 7 farklı tarihte 7 ayrı araba çalıp, araçlarla kaza yapan Ahmet Kılınç, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Lefkoşa’da 29 Şubat’ta çaldığı araçla trafik kazasına neden olan ve olay yerinden kaçarak çaldığı aracı boş bir araziye terk edip kayıplara karışan Ahmet Kılınç, bir hafta sonra yakalandı.

Zanlıyı bulabilmek için 100’den fazla kamera görüntüsünü inceleyen polis, sonunda Kılınç’ın eşkal ve kimliğini belirleyip, 7 gün sonra yakalayabildi.

“Dikkatsiz sürüş”, “Sigorta kapsamaksızın araç kullanma”, “Mal sahibinden izinsiz araç sürmek”, “Polise trafik kazasını bildirmemek” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Kılınç, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu,

tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü Trafik Tahkikat Şubesi’nde görevli polis memuru İnan Çoktan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Çoktan, zanlı Ahmet Kılınç’ın EE 429 plakalı salon aracı sirkat ettiğini ve araçla kaza yaptığını belirterek, kaza sonucunda ise olay yerinden kaçtığını kaydetti.

Zanlının 29 Şubat 2020 tarihinde saat 21.30 raddelerinde Lefkoşa’da Hüseyin Kaptan Sokak boyunca EE 429 plakalı salon araç ile batı istikametine doğru seyrettiğini belirten Çoktan, bu sırada yolun sonunda bulunan Şht. M. Ahmet Ruso Caddesi’ndeki yol kavşağında durmadan dikkatsiz bir şekilde caddeye giriş yaptığını kaydetti.

Çoktan, zanlının bu esnada cadde boyunca kuzey istikametinden güney istikametine doğru seyretmekte olan Lefkoşa’da sakin Ummahan Beyhan Saleh’in yönetimindeki PE 337 plakalı salon araca çarptığını, isim ve adres vermeden kaza mahallinden ayrıldığını ifade etti.

Çarpmanın etkisiyle sağa doğru savrulan PE 337 plakalı aracın orta refüje çarptığını dile getiren Çoktan, kontrolsüz bir şekilde yolun soluna doğru savrulan aracın Dündar Şamil’e ait torna atölyesinin demir korkuluklarına da çarptığını açıkladı.

Çoktan, kaza sonucu çalınan araçta 60 bin TL hasar meydana geldiğini belirterek, zanlının 6 ayrı benzeri sabıkası olduğuna dikkat çekti. Çoktan, 29 Şubat’tan itibaren Trafik Tahkikat Birimi tarafından başlatılan soruşturma sonucunda EE 429 plakalı aracın Şht. Aygün Yusuf Sokak’ta yer alan boş arazi içerisinde terk edilmiş vaziyette bulunduğunu bildirdi.

Soruşturma kapsamında 100’den fazla kamera görüntülerinden zanlının tespit edildiğini dile getiren Çoktan, zanlının sürüş ehliyetinin, aracın da sigortasının bulunmadığını ifade etti. Çoktan, zanlının gönüllü ifade verdiğini ve tahkikatın tamamlandığını belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının kaza mahallinden ayrılması ve özellikle benzeri 6 sabıkası olduğuna vurgu yapıp, zanlının 21 günü aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75