banner6

Kılınç ve Sivri ilerde yargılanacak

banner37

Araba kullanırken, Mahmut Kılınç’ın verdiği uyuşturuculu sigarayı içerek trafik kazası yapan Ahmet Sivri, arkadaşıyla birlikte teminata bağlandı.

Kılınç ve Sivri ilerde yargılanacak
banner151

Emine UYSAL

Lefkoşa’da uyuşturucu içip, trafik kazası yapan Ahmet Sivri, arkadaşı Mahmut Kılınç’la birlikte yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf etme” suçlamasıyla tutuklanan Ahmet Sivri ile Mahmut Kılınç dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 23 Ağustos’ta saat 20.00’de Şehit Arif Sokak’ta Mahmut Kılınç’ın yolcu olarak bulunduğu araçla kuzeyden güneye giderken içinde uyuşturucu olduğuna inanılan sigarayı içip, rahatsızlandığını anımsattı.

Polis Memuru Kaan Kurtbir, zanlı Ahmet Sivri’nin aracın kontrolünü kaybederek, yolun solunda park halindeki bir araca çarptığını ve kazanın akabinde zanlı Ahmet Sivri’nin tasarrufundaki bir gram sentetik cannabionid olduğuna inanılan maddeyi atması için zanlı Mahmut Kılınç’a verdiğini söyledi.

Kurtbir, zanlı Mahmut Kılınç’ın konu maddeyi atmak isterken, trafik şubesi ekibi tarafından görülerek, suçüstü yakalandığını anımsattı.

Tahkikatın tamamlandığını söyleyen Kurtbir, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, zanlıların yargılanıncaya değin, yurtdışına çıkışını yasaklayarak, ikişer kefilin 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2017, 12:19
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110