Kilosunu 2 bin Euro'ya aldım

banner37

Gazimağusa’da evinde, Güney’den ithal ettiği 30 gramlık satışa hazır paketlerde toplam 932,5 gram ağırlığındaki hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle yakalanan Raif Davulcular, suçunu itiraf etti ve uyuşturucuyu kaça aldığını açıkladı:

banner87
Kilosunu 2 bin Euro'ya aldım
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ndeki polis ekipleri, aldığı ihbar doğrultusunda, Gazimağusa’nın Yenişehir Bölgesi’nde düzenlediği operasyonda, binlerce kişinin zehirlenebileceği 30 gramlık satışa hazır paketlerdeki 932,5 gram ağırlığındaki hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeye, piyasaya sürülmeden el koydu.

Meseleyle ilgili Raif Davulcular isimli genç, dün sabah Gazimağusa’da nöbetçi yargıç huzuruna çıkartılarak, aleyhine tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

Meseleyi soruşturan polis memuru Mahir Türe, zanlının polise itiraf nitelikli gönüllü ifade verdiğine vurgu yaptı ve Raif Davulcular’ın ifadesini mahkemeye aktardı.

Tanık polis, zanlının, konu maddeyi, yaya olarak yasa dışı yolla geçtiği Güney Kıbrıs’tan ismini söylediği bir şahıstan 2 bin Euro karşılığında 1 kilo olarak alıp, aynı yolla Kuzey’e getirdiğini ve evinde sakladığını itiraf ettiğine dikkat çekti. Raif Davulcular’ın polise verdiği ismin geçişte de benzer olaylarda adının geçtiği ve güneyden kuzeye uyuşturucu sevkiyatı yapan biri olarak tespit edildiği belirtildi.

İhbar yakalattı

Nöbetçi Yargıç Mine Güçlüer’in huzurunda gerçekleşen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen’in sorularını yanıtlayan polis memuru Mahir Türe, 13 Temmuz 2018’de zanlıyı, uyuşturucu madde ithal, alma ve tasarruf suçlarından, evinin avlusundaki yardımcı oda önünde tespit edip tutukladığını söyledi.

Tanık polis Mahir Türe, ekip arkadaşlarıyla, zanlının Yenişehir Bölgesi’ndeki ikametgâhına gittiğini ve burada mahkeme emri gereği yaptığı aramanın detaylarını mahkemeye tek tek anlattı.

Mahir Türe, zanlının taktığı bel çantası içerisinde, sigara paketinde yarım gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle bir adet öğütücüyü bulup emare olarak zapt ettiğini dile getirdi.

Konu evde 17.30 ile 18.00 saatleri arasında arama yaptığını kaydeden tanık polis, yardımcı evdeki buzdolabı içerisinde buz gözünde ise, kıyafete sarılı naylon poşet içerisinde, 31 adet 30 gramlık streç naylonlara sarılı Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddeleri bularak zapt ettiğini söyledi.

Türe, buzdolabı üzerinde bulduğu, içerisinde Hintkeneviri türü uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi ve öğütücüyü de emare aldığını belirttikten sonra, zanlıya ait yatak odasında da 2 gram ağırlığında da ayni türden maddeyi emare aldığını belirtti.

Emareleri incelenmesi için muhafaza edildikleri poşetlerden ayırdığını kaydeden tanık polis, emarelerin ilgili laboratuvara göndereceğini belirttikten sonra, zanlı aleyhine henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen yürütebilmek için mahkemeden süre talep etti.

Yargıç, tahkikatın selameti açısından polisin talebini uygun buldu ve zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75