Kimlik sahteleme tutukluları 6'ya yükseldi

banner37

Gazimağusa’da yürütülen “resmi evrak sahteleme” meselesi ile ilgili olarak aranan Gökay Mavideniz de tutuklandı

banner87
Kimlik sahteleme tutukluları 6'ya yükseldi
banner90
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da Ali Kılıç’ın polise ‘kimlik kartlarımı sahteleyeceklerdi’ diye yaptığı şikayetle başlayan soruşturmada tutuklu sayısı altıya yükseldi.

Mesele son olarak aranan Gökay Mavideniz polise giderek teslim oldu. Polis, suçun işlenmesinde etken olduğunu iddia etti. Mahkeme huzuruna çıkarılan Gökay Mavideniz aleyhine 1 günlük tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi nöbetçi Yargıcı Hasan Dağlı huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Emin Özbilen’i tanık olarak dinletti.

Tanık polis Emin Özbilen, zanlının, Gazimağusa’da 2018 Ağustos ile Eylül ayları arasında “Resmi evrak sahteleme” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Emin Özbilen, Ali Kılıç’ın, kendi adına sahtelenen KKTC kimlik kart ile birçok evrak getirerek, suç işleyip kendisine yardımcı olan kişilerin de yargı önüne getirilmesini istediğini beyan ederek gönüllü ifade verdiğini anımsattı.

Mesele ile ilgili 5 kişinin tutuklu olduğunu zanlının da son aranan zanlı olduğunu anlatan Özbilen, zanlının önceki gün polise gelerek teslim olduğunu kaydetti.

Polis memuru, mesele ile ilgili 6 zanlının da tutuklandığını dile getirdi. Alınan ifadelerde Muhammet Mavideniz’in Ali Kılıç’a ulaşmasına etken olduğunun belirlendiğini anlatan tanık polis, mesele ile ilgili yürütülen polis soruşturmasının devam ettiğini açıkladı.

Emin Özbilen, mahkemeden zanlının 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Hasan Dağlı, zanlının 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını emretti.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75