Kimlikleri hâlâ tespit edilemedi

banner37

Güney Kıbrıs’ta cinayete karıştıkları iddia edilen, KKTC’de de tasarruflarında kullanılmış tabanca bulunan kimlikleri meçhul 4 Gürcü’nün tutukluluk süresi 8’er gün daha uzatıldı. Zanlılar yaklaşık 1.5 aydır poliste tutuklu

Kimlikleri hâlâ tespit edilemedi
banner8

Sedef BOŞNAK

Güney Kıbrıs’ta, geçtiğimiz şubat ayında, mafya hesaplaşması sonucu öldürüldüğü belirtilen Gürcistan uyruklu Kıbrıs Cumhuriyeti vatandaşı Ernesto Leonidis’in cinayetiyle bağlantıları bulunduğu iddia edilen ve KKTC’de kanunsuz patlayıcı madde ve kullanılmış tabanca tasarrufundan tutuklanan Gürcistan uyruklu kimlikleri meçhul 4 zanlının tutukluluğu, tahkikat amaçlı 8’er gün daha uzatıldı.

Olayı aydınlatmak için yoğun çaba harcayan polis, “Kanunsuz patlayıcı madde, ateşli silah taşıma ve tasarruf” ve “sahte resmi evrak düzenleme ve tedavüle sürme” suçlarından tutukladığı zanlıların kimliklerini henüz tespit edemedi.

Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyle ilgili bilgi vermesi için Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Şükrü Hafız’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Hafız, zanlıların, 24 Ağustos 2018’den beridir tutuklu bulunduklarını belirttikten sonra, Tatlısu’da, SeaTerrea Bay Sitesi içerisinde yapılan aramada, zanlı 1’in üzerindeki kırmızı renk bel çantası içerisinde bir adet 38 kalibre toplu tabanca ve 6 adet mermi bulunarak emare alındığını söyledi.

Tatlısu’da sakin zanlı 2’nin üzerinde ise siyah renk bel çantası içerisinde 1 adet siyah gazlı tabanca ve saçması tespit ettiğini kaydeden tanık polis, zanlıların kalmakta olduğu evi de arandığını anımsattı.

Konu evde yapılan aramada, bir paket gazlı hava tabancası ve saçması tespit edilerek emare alındığını kaydeden tanık polis, aynı site içerisinde başka bir dairede kalan zanlı 3 ve 4’ün evlerinde de 1 adet gazlı tabanca, 1 adet 9 mm çapında tabanca ve 2 adet mermi bulunarak emare alındığını dile getirdi.

Tahkikat sorumlusu, günümüze kadar talep edilen tutukluluk süreleri boyunca, zanlıların tasarrufunda bulunan 10 adet cep telefonunun 2’sinin halen incelemede olduğunu belirterek, devam eden araştırmaların tamamlanabilmesi için, tahkikata etki etme olasılığı olan zanlılar aleyhine ek tutukluluk istedi.

Tanık polis, kimlik tespiti içinse İnterpol ve Bilgi Değişim Ofisi’nden halen yanıt beklediklerini de sözlerine ekledi.

banner134

Huzurundaki tüm hususları değerlendiren Yargıç Umut İnan, zanlıların 8’er gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75