“Kimse borç vermedi”

banner37

Dipkarpaz’da Evangeliya Mikellis’in evinden 3 bin TL nakit para çaldığını kabul eden Ali Özdemir, cezaevine gönderildi

“Kimse borç vermedi”
banner90
banner8

Ayşe BULUT

   Dipkarpaz’da Evangeliya Mikellis’e ait ikametgahta masa çekmecesi içerisinde muhafaza edilen toplam 3 bin TL nakit parayı çaldığını kabul eden Ali Özdemir, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderilirken, teminat için çıkarıldığı mahkemede, 3 gün boyunca kız arkadaşıyla birlikte aç kaldığını, borç para istediği kimsenin de kendisine yardımcı olmaması nedeniyle bu suçu işlemeye mecbur kaldığını söyledi ve pişmanlığını dile getirdi.

   “İkametgahtan hırsızlık” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Özdemir, dün teminata bağlanılmak üzere İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Dilşah Karayel’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, tanık olarak polis memuru Remzi Şenkurt’u dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Şenkurt, zanlı Ali Özdemir’in 12 Ağustos 2019 tarihinde saat 14.00’te Dipkarpaz’da Kıbrıslı Rum Evangeliya Mikellis’in evine yatak odasının penceresinden girerek yatak odasında bulunan masa çekmecesinde muhafaza edilen cüzdan içindeki 3 bin TL nakit parayı sirkat etmekle methaldar olduğunu belirtti.

   Polis memuru Şenkurt, zanlı Ali Özdemir’in aynı gün tespit edildiğini ve zanlının üzerinde 320 TL bulunarak, emare alındığını kaydetti.

   Ülkede 6 Eylül 2019 tarihine kadar turist statüsü bulunan zanlının, çalınan parayı harcadığına dair itiraflarının teyit edildiğini ve soruşturmanın tamamlandığını kaydeden Şenkurt, zanlının yargılanıncaya kadar cezaevine gönderilmesini talep etti.

banner134
   Savcı Ahmet Özlemler, zanlının cezaevine gönderilme süresini 10 günle sınırlandırılmasını talep ederken, Yargıç Dilşah Karayel de savcılığın talebini yerinde buldu ve Ali Özdemir’i 10 günü aşmayan bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75