Kimse kefil olmadı!

banner37

Akçiçek köyünde, komşusunun evinden 30 bin 550 TL çaldıktan sonra yurt dışına giden ve önceki gün ülkeye giriş yaparken tutuklanan 71 yaşındaki Özkan Kentsiz, cezaevine gönderildi

Kimse kefil olmadı!

Ahmet VAMIK

   Akçiçek köyünde 2018 yılı Mayıs ve Ekim ayları arasında meydana gelen “Ev Açma” ve “İkametgahtan Sirkat” meselesinin zanlısı olan ve olayın ortaya çıkmasının ardından yurtdışına çıkan 71 yaşındaki Özkan Kentsiz, önceki gün ülkeye giriş yapmaya çalıştığı esnada tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.
   Komşusu ve aynı zamanda akrabası olan E.T. isimli kadının evine farklı tarihlerde gizlice girerek toplamda 30 bin 550 TL nakit parayı sirkat eden zanlı Özkan Kentsiz, parasının eksilmesinden şüphelenen ev sahibinin evine gizli kamera yerleştirmesi neticesinde tespit edildi.
   Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı, teminat şartlarını yerine getiremediği için hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Teminat şartlarını yerine getiremedi

   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Boğaz Polis Karakolu’nda görevli polis çavuşu Göksen Biçentürk’ü tanık olarak dinletti.
   71 yaşındaki zanlı Özkan Kentsiz’in 2018 yılı Mayıs ve Ekim ayları içerisinde Akçiçek köyünde meydana gelen “Ev Açma” ve “İkametgahtan Sirkat” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis çavuşu Göksen Biçentürk, meselenin detaylarını mahkemeye aktardı.
   Komşusu ve akrabası olan müşteki E.T.’nin ikametgahına farklı tarihlerde gizlice girerek toplamda 30 bin 550 TL nakit parayı sirkat eden zanlı Özkan Kentsiz’in 30 Ekim 2018’de ev sahibi tarafından kamera görüntülerinden tespit edildiğini ifade eden Göksen Biçentürk, konunun 15 Kasım 2018’de polisin bilgisine getirilmesi üzerine soruşturma başlatıldığını dile getirdi.
   Zanlı Özkan Kentsiz’in 10 Kasım 2018’de Güney Kıbrıs’a geçiş yaparak Güney Kıbrıs üzerinden İngiltere’ye gittiğini ifade eden Biçentürk, zanlının, 2 Ocak günü Lokmacı Kara Sınır Kapısı’ndan ülkeye giriş yapmaya çalıştığı esnada tutuklandığını kaydetti.
   Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirten polis çavuşu Göksen Biçentürk, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
   Yargıç Meltem Dündar, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanıp tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 1 kez ispat-ı vücut yapması ve KKTC vatandaşı 2 kişinin zanlı lehinde 30’ar bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.
   Kendisine kefil olacak KKTC vatandaşı 2 kişi bulamayan zanlı Özkan Kentsiz, 1 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER