banner6

Kimse kefil olmayınca cezaevine gitti

banner37

Ambar konusunda tartıştığı Mehmet Kahraman’ın yüzüne keser fırlatarak, vahim zarara uğratan Mehmet Raşit Çolak, teminata bağlandı

Kimse kefil olmayınca cezaevine gitti
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, ambar konusunda tartıştığı Mehmet Kahraman’ın yüzüne keser fırlatarak, hem burnunun kesilmesine, hem de kırılmasına neden olan Mehmet Raşit Çolak, tutuklanarak dün mahkemeye çıkarıldı ve işlediği “vahim zarar” ve “ciddi darp” suçlarından ileride yargılanmak üzere, KKTC vatandaşı 2’şer kefilin imza edeceği 30’ar bin TL’lik kefalet senedi karşılığında serbest bırakıldı.

Ancak, ülkede çalışma izniyle bulunan kardeşinin yanına turist olarak gelen Mehmet Raşit Çolak, kendisine kefil olacak kimseyi bulamayınca cezaevine götürüldü.

Mehmet Raşit Çolak, ya kefil bulana dek ya da davalarının görüşüleceği tarihe kadar Lefkoşa Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalacak.

Dünkü duruşmada, meselenin tahkikatını yürüten ve Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Kemal Onbaşı yeminli şahadet verdi.

Tanık polis Kemal Onbaşı, önceki gün saat 19.30’da, Gazimağusa’da, Ali İhsan Kalmaz Sokak’ta, umumi bir yer olan asfalt yol içerisinde meydana gelen olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Kemal Onbaşı, zanlının, ambar konusunda tartıştığı, Mehmet Kahraman’ın yüzüne, tehlikeli silah olan 49 santim uzunluğundaki ahşap saplı, demir kesici ucu olan keseri fırlatarak, adı edilenin burnunun kesilmesine ve kırılmasına sebebiyet vermek suretiyle, adı edileni yaralayıp, vahim bedensel zarara uğrattığını söyledi.

Tanık polis, olayda kullanılan silahı bulup emare aldığını belirterek, turist zanlının, ülkede çalışma izinli olarak bulunan kardeşinin yanında ikamet ettiğini dile getirdi.

banner134

Polise gönüllü ifade vererek suçlarını kabul eden zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını kaydeden tanık polis, mahkemeden, yazılı dava tebliğ ettiği zanlıyı uygun teminata bağlamasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Gökan Asafoğulları, zanlıyı, davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Yargıç ayrıca, zanlı lehine KKTC vatandaşı 2 kefilin 30’ar bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi ve zanlıyı haftanın 2 günü en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücut etmesine emir verdi.

Teminat şartlarını erine getiremeyen zanlı, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 08:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88