Kimse yasaları hiçe sayamaz

banner37

Yük gemisindeki kamyona gizlenip, KKTC’ye izinsiz giriş yapmaya teşebbüs eden Suriye uyruklu Ahmet El Kasım’a 25 gün hapis cezası veren Kıdemli Yargıç Mesut Mesutoğlu uyardı:

Kimse yasaları hiçe sayamaz
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, yük gemisindeki kamyona gizlenip, KKTC’ye izinsiz giriş yapmaya teşebbüs eden Suriye uyruklu Ahmet El Kasım yargılandı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Mesut Mesutoğlu, Ahmet El Kasım’ı işlediği suçtan 25 gün hapse mahkûm etti ve “Kimsenin yasaları hiçe saymaya hak ve yetkisi yoktur” dedi.

Kıdemli Yargıç Mesut Mesutoğlu, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser’in aktardığı olgulara göre sanığın, Gazimağusa Limanı’nda CÖŞ ekibinin yaptığı operasyon sonucu, 10 Nisan 2019’da tespit edilip tutuklandığını aktardı.

Mesut Mesutoğlu, KY 55O plakalı TIR aracın şoför mahalli içerisinde saklanan sanığın işlediği suçların, ülkedeki yaygınlığına vurgu yaptı ve bu suçların, Ortadoğu’da yaşanan kriz sonrası arttığını ifade etti.

Mesutoğlu, meseleyle ilgili tüm durum ve şartları titizlikle incelediğini belirttikten sonra, sanığa verilecek en uygun ve adil cezanın hapislik olduğunu söyledi ve Ahmet El Kasım’ı 25 gün hapse mahkum etti.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108