banner6

Kimyager intihar etmiş, rapor gecikmiş

banner37

Girne-Değirmenlik anayolunda Temmuz ayında 20 yaşındaki Hüsnü Buğarhan’ın yanarak feci şekilde hayatını kaybettiği trafik kazasıyla ilgili dava, Türkiye’den beklenen raporlar nedeniyle ertelendi

Kimyager intihar etmiş, rapor gecikmiş
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Girne-Değirmenlik anayolunda geçtiğimiz Temmuz ayında, 20 yaşındaki Hüsnü Buğarhan’ın yanarak yaşamını kaybettiği trafik kazasına sebep olmakla suçlanan ve kendisi de aynı kazada ağır yaralanan Mehmet Karakuş’un aleyhindeki dava, tahlil için Türkiye’ye gönderilen kan ve idrar örneklerini inceleyecek kimyagerin intihar etmesi nedeniyle ertelendi.

Hüsnü Buğarhan’ın yaşamını yitirdiği kazada, DD 683 plakalı aracı kullanan 25 yaşındaki Mehmet Karakuş’un davası, 12 Aralık’ta bir kez daha Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nin gündeminde olacak.

İddia makamı adına davayı yürüten Kıdemli Savcı Egemen Metay, dün mahkemeye yaptığı beyanda, sanık Mehmet Karakuş’un kaza esnasında alkollü olup olmadığının anlaşılması için kan ve alkol tahlillerini Türkiye’de inceleyen kimyagerin intihar ettiğini, o nedenle bu sonuçların henüz KKTC’ye gelmediğine dikkat çekti.

Yargıç Fadıl Aksun’un başkanlığında, Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davada, İddia Makamı Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Egemen Metay hazır bulundu. Sanık Mehmet Karaskuş’u ise Avukat Gürcan Bayramoğlu temsil etti.

Başsavcılık adına mahkemede hazır bulunan Kıdemli Savcı Egemen Metay, sanık Mehmet Karakuş’un kaza esnasında alkollü olup olmadığının anlaşılması için alınan kan ve alkol tahlillerinin Devlet Laboratuarı’nın o dönem yangından ötürü işlemlere cevap vermediği için yapılamadığını hatırlattı. Metay, sonuçların Türkiye’den beklendiğini ancak alınan bilgide ise tahlilleri yapan kimyagerin intihar ederek yaşamına son verdiğini öğrendiklerini belirterek, raporların tamamlanabilmesi için biraz daha süreye ihtiyaç olduğunu belirtti.

Bu talebe itiraz olmaması üzerine, Başkan Fadıl Aksun, raporların temin edilebilmesi için davayı 12 Aralık 2017 tarihine tehir etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 08:37
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104