Kiralık araçta uyuşturucu bulundu

banner37

Gazimağusa’da 5 gram uyuşturucu madde ele geçiren narkotik polisi, meseleyle ilgili F.D. ve B.Y.’yi mahkemeye çıkartarak, aleyhlerine tahkikat maksatlı 1’er gün tutukluluk emri aldı

banner87
Kiralık araçta uyuşturucu bulundu
banner90
banner99

EMARE UYUŞTURUCULAR İNCELENECEK… Polis, aracın çeşitli yerlerinde, kâğıt, sigara paketi ve poşet içinde bulunan toplam 5 gr ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet ucu yanık sigarayı, incelenmesi için laboratuara gönderecek

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’nın Baykal Bölgesi’nde tespit edilen kiralık araçta yapılan aramada uyuşturucu madde ele geçiren narkotik polisi, meseleyle ilgili 2 genci mahkemeye çıkartarak, aleyhlerine, tahkikat maksatlı 1’er gün tutukluluk emri aldı

Polis, aracın çeşitli yerlerinde, kâğıt, sigara paketi ve poşet içinde bulunan toplam 5 gr ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet ucu yanık sigarayı, incelenmesi için laboratuara gönderecek.

Uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerin muhafazasında kullanılan kâğıt, sigara paketi ve poşet ise parmak izi araştırması için, PGM Parmak İzi Şubesi’ne gönderilecek.

Tahkikat yeni

Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Gökhan Yıldırım, zanlıların, alınan bir ihbar üzerine, 26 Şubat 2020’de, saat 11.30’da, Gazimağusa’nın Baykal Bölgesi’nde bir kiralık araç içerisinde tespit edildiğini söyledi.

Gökhan Yıldırım, B.Y.(E-25)’nin kullanımında bulunan araçta yapılan aramada, aracın çeşitli yerlerinde gizli olan toplam 5 gr ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet ucu yanık sarma sigarayı bularak zapt ettiğini anlattı.

Yıldırım, B.Y. ve araçta yolcu olarak bulunan F.D.(E-23) aleyhine başlattığı soruşturmasının henüz çok yeni olduğunu ifade ederek, mahkemeden her iki zanlı aleyhine başlattığı geniş çaplı soruşturmasını tamamlayabilmek için süre istedi.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, huzurundaki şahadeti değerlendirdikten sonra, ciddi ve yaygın suç için yürütülen tahkikatın selameti açısından zanlıların 1’er gün poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75