Kiralık araçta uyuşturucuyla yakalandılar

banner37

Narkotik polisi, Dörtyol yakınlarında, 3 yabancı uyruklu gencin bulunduğu kiralık araçta yaptığı aramada, 21 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile 121 adet yeşil reçeteye tabi hap ele geçirdi

banner87
Kiralık araçta uyuşturucuyla yakalandılar
banner90
banner8

İHBAR YAKALATTI, 2’ŞER GÜN TUTUKLU KALACAKLAR!.. ZRH 914 plakalı araçta bulunan K. S. (E-30), A. U. (E-25) ve U. S. U. (E-28), dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılarak, aleyhlerine tahkikat maksatlı 2’şer gün tutukluluk emri temin edildi. Polis, aldığı ihbar doğrultusunda, Dörtyol yakınlarında, yol kenarında düzenlediği operasyonda, uyuşturucu zanlılarını kıskıvrak yakalayarak, emarelere de el koydu

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa narkotik polisi, aldığı ihbar doğrultusunda, Dörtyol yakınlarında, yol kenarında bir operasyon düzenledi.

Alıkoyduğu bir kiralık araçta ve içerisindeki 3 yabancı uyruklu genç üzerinde yaptığı aramada, toplam 21 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile 121 adet yeşil reçeteye tabi hap ele geçiren polis, meseleyle ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

ZRH 914 plakalı araçta bulunan K. S. (E-30), A. U. (E-25) ve U. S. U. (E-28), dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılarak, aleyhlerine tahkikat maksatlı 2’şer gün tutukluluk emri temin edildi.

Emare zapt ettiği kanunsuz uyuşturucu madde ve hapları incelenmesi için laboratuvara gönderecek olan polis, konu maddelerin nasıl temin edildiğini araştıracak.

İzahat vermediler

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, 5 Kasım 2019’da, ZRH 914 plakalı araç içerisinde, kanunsuz madde olduğu ihbarını değerlendirip, saat 12.30 sıralarında, Lefkoşa - Gazimağusa anayolu üzerinde, Dörtyol yakınlarında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince bir operasyon düzenlendiğini anlattı.

Mustafa Kavaz, zanlı K. S. (E-30)’nin, kullanımında bulunan araçta ve araçta yolcu olarak bulunan A. U. (E-25) ve U. S. U. (E-28)’yu, bahse konu bölgede yol kenarında tespit ettiklerini belirterek, adı edilenlere, kendilerini polis olarak tanıtmaları üzerine, kaçmaya yeltenen A. U. ve U. S. U.’yu makul güç kullanarak tutukladıklarını söyledi.

Emareler mahkemeye sunuldu

Kavaz, alıkoyduğu tüm zanlılar üzerinde ve konu araçta arama yapıldığını dile getirdikten sonra, zapt edilen emareleri tek tek mahkemeye sıraladı.

Tanık polis, zanlı K. S.’ye ait deri çantada, tütün paketi içerisinde, foil kağıdına sarılı yaklaşık 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile 99 adet yeşil reçeteye tabi olduğuna inanılan hap bulup emare zapt edildiğini anlattı.

Zanlı A. U.’nun siyah çantası içerisinde, beyaz renk kağıda sarılı yaklaşık 1 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve 10 yeşil reçeteye tabi olduğuna inanılan hapı bulup emare zapt edildiğini kaydeden tanık polis, zanlı U. S. U.’nun çantasında da arama yaptığından söz etti.

Tanık polis U. S. U.’nin çantasında ise foil kağıdına sarılı 2 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve 12 yeşil reçeteye tabi olduğuna inanılan hapı bulduğunu dile getirdi.

Zanlıların huzurunda konu araçta yaptığı aramada da, aracın sol ön yolcu koltuğu altındaki tütün paketi içerisinde, 3 adet foil parçasına sarılı toplam 15 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare aldığını ifade eden tanık polis, zanlıların herhangi bir izahatta bulunmadığını dile getirdi.

Tanık polis, zanlılar aleyhine başlattığı soruşturmasının çok yeni olduğunu ifade ettikten sonra, mahkemeden, emare zapt ettiği maddeleri ve muhafazasında kullanılanları incelenmesi için laboratuvara göndereceğini kaydetti ve tahkikatını salimen yürütebilmek için zanlılar aleyhine süre istedi.

Tanık polis, konu maddelerin nereden ve nasıl temin edildiğini de araştıracağını kaydetti.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıların ilk nazarda meseleyle bağlantısı olduğuna dair bulgu yaptıktan sonra, yaygın suçla ilgili tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için zanlıların 2’şer gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75