Kırdırdığı 39 çekten, 23'ü halen kayıp

banner37

Bir işyerinde personel müdürü olarak çalışan ve bir yıllık süreçte, müşterilerden temin ettiği yüklü bir miktardaki parayı çaldığı gerekçesiyle tutuklanan zanlı Aydın Akyürek, 5 gün daha tutuklu kalacak

Kırdırdığı 39 çekten, 23'ü halen kayıp
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Metin Oral Fotoğrafçılık LTD’e ait alüminyum bölümünde personel müdürü olarak çalışan ve bir yıllık süreçte, müşterilerden temin ettiği 175 bin 440 TL, 37 adet 140 bin 450 Euro ile 49 bin 375 TL değerindeki çekler ile 2 adet 15 bin TL’lik çeki çaldığı gerekçesiyle tutuklanan zanlı Aydın Akyürek’in tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.

“Müstahdem Tarafından Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Aydın Akyürek, dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Öjen Açıkada’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Açıkada, zanlı Aydın Akyürek’in Ocak 2017 ile Temmuz 2018 tarihleri arasında işletmeciliğini Lefkoşa’da sakin Metin Oral’ın yapmakta olduğu Metin Oral Fotoğrafçılık LTD’e ait alüminyum bölümünde personel müdürü olarak çalışmakta olduğu süre içerisinde yapmış olduğu işler karşılığında çeşitli müşterilerinden temin etmiş olduğu 175 bin 440 TL, 37 adet 140 bin 450 Euro ile 49 bin 375 TL değerindeki çekler ile 2 adet 15 bin TL’lik çeki iş yeri kasasına yatırmayarak tasarrufuna geçirip sirkat etmekle methaldar olduğunu yineledi.

banner134
Zanlının 3 Aralık’ta mahkeme emri gereğince tutuklandığını belirten Açıkada, zanlının tutukluluk süresince 10 kişiden ifade alındığını söyledi.

Açıkada, zanlının gönüllü ifade verdiğini kaydederek, toplam 39 adet çek yaprağını kırdırdığını 16’sının bulunduğunu, 23 çekin ise halen arandığını belirtti.

Alınacak ifadeler, incelenecek evraklar ve aranan çekler olduğuna vurgu yapan Açıkada, zanlının beş gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlı Aydın Akyürek’in avukatı,  5 günlük tutukluluk süresine itiraz etti. Müvekkilinin Metin Oral’ın çalışanı değil, ortağı olduğunu ileri sürüp, yüksek meblağlı çeklerin bu sebeple Aydın Akyürek’in adına olduğunu söyledi. Zanlının avukatı, ayrıca tanık da dinletti.

Savcı Aysın Bilgin, tahkikatın devam ettiğini ve 23 çekin arandığını belirtip, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 5 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının beş gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75