banner6

Kısa sürede tespit edildi

banner37

Alsancak’ta bir bankamatikte unutulan parayı, polise haber vermeyip çalan Guy Robret Williams ‘bularak sirkat’ suçundan tutuklandı.

Kısa sürede tespit edildi
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Alsancak’ta bir bankaya ait bankamatikte başka bir şahıs tarafından unutulan bin TL’yi alarak, ‘bularak sirkat’ suçunu işleyen Guy Robret Williams, Lapta Polisi’nin olaya anında müdahalesiyle kısa sürede yakalandı. Parayı Williams’ın tasarrufunda bulan polis ekipleri, zanlıyı mahkeme emriyle tutuklayarak dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkardı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada iddia makamı, Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Enver Kasap’ı tanık olarak dinletti.

Kasap, zanlı Guy Robret Williams’ın işlediği suçu kabul ettiğini ve soruşturmanın tamamlandığını kaydetti. Zanlının İngiliz vatandaşı olduğunu kaydeden Kasap, davalarında hazır olabileceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, sunulan şahadeti dikkate alarak zanlı Williams’ın yurt dışına çıkışının yasaklanıp en yakın polis karakoluna haftada 4 kez ispat-ı vücut yapmasına karar verdi. Mesutoğlu ayrıca zanlının bin TL nakdi teminat yatırması sonrasında davaları görüşülünceye kadar serbest kalmasına emir verdi. Mahkemenin emir verdiği teminat şartlarını yerine getiren zanlı, davaları görüşülünceye kadar serbest kaldı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 10:11
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104