Kısmi sinir bozukluğu teşhisi kondu

banner37

Girne’de bir vatandaşa ait arabaya ve polis arabalarına zarar veren zanlı Abdulkarim İbrahim, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde doktor kontrolüne tabi tutuldu. Polis, mahkemeye bilgi aktardı:

banner87
Kısmi sinir bozukluğu teşhisi kondu
banner90
banner99

   Girne’de 8 Nisan’da meydana gelen kasti hasar meselesiyle ilgili suçüstü tutuklanan zanlı Abdulkarim İbrahim, yaklaşık bir aylık tedavisinin ardından dün teminat maksatlı mahkeme huzuruna çıkarıldı.

   Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Kader Artan, olayla ilgili bulguları aktardı. Artan, zanlı Abdulkarim İbrahim’in, “Kasti Hasar ve Uygunsuz Tavır Hareket” ve 26.04.2020 tarihinde Girne'de sokağa çıkma yasağına aykırı hareketten tutuklandığını belirtti.

   Polis memuru Artan, 27.04.2020 tarihinde saat 09.40 raddelerinde serbest bırakıldıktan sonra Girne'de Dr. Halim Hocaoğlu Caddesi üzerinde zanlı Abdulkarim İbrahim’in, Kemal Özkızan'a ait park halinde bulunan GG 005 plakalı Mercedes C200 marka aracın ön camına çıkıp kasten ve kanunsuz olarak ayaklarıyla vurmak suretiyle camı kırarak 1000 TL hasara uğrattığını söyledi.

   Polis, zanlının Girne Polis Müdürlüğü’nün güney kısmındaki park alanı içerisinde bulunan polis arabalarına yumruk atarak uygunsuz tavır harekette bulunduğunu da mahkemeye aktardı.

   Zanlının aynı gün suçüstü hali gereği tutuklandığını söyleyen Artan, önceki celsede mahkemenin vermiş olduğu emir üzerine zanlının, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde doktor kontrolüne tabi tutulduğunu ve kısmi sinir bozukluğu teşhisi konduğunu belirtti. Polis, zanlının aleyhine hazırlanacak dosyanın tamamlanması ve yargılanabilmesi için davası görülünceye değin Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde beklemesi yönünde emir verilmesi talebinde bulundu.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, zanlının davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde 10 gün doktor kontrolünde bekletilmesine emir verdi.

(Kamalı Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75