banner6

Kitap ve postere 2'şer ay hapis

banner37

Gazimağusa’da, tasarruflarında YPG, YPJ ve PKK örgütlerini sembolize eden bayraklar, Abdullah Öcalan dâhil, militan resimleri ve bandrolsüz bir kitap ele geçirilmesiyle ilgili olarak bugün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan 2 gence 2’şer ay hapis cezası verildi.

Kitap ve postere 2'şer ay hapis
banner90
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Aralık ayında Mağusa’da düzenlenen operasyonda, tasarruflarında YPG, YPJ ve PKK terör örgütlerini sembolize eden bayraklar, Abdullah Öcalan dâhil, militan resimleri ve bandrolsüz bir kitap ele geçirilmesiyle ile ilgili olarak düzenlenen operasyonda M.G ve R.D 2’şer ay hapis cezasına çarptırıldı.

Önümüzdeki günlerde serbest kalacaklar

Öte yandan dava sonucu 2’şer ay hapis cezasına çarptırılan gençlerin, önümüzdeki günlerde serbest bırakılacağı bildirildi.

Gençlerin, 2 aya yakın süredir cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak tutulduğu bildirilen açıklamada, o sürenin de ceza süresinden sayıldığı kaydedildi.

Olay nasıl olmuştu?

Mağusa Adli Şube, 24 Aralık 2016’da aldığı bilgi neticesinde, gençlerin kalmakta oldukları Gazimağusa’daki apartman dairesinde, önceden temin edilen arama müzakeresi gereğince 12.00-13.00 saatleri arasında arama yapmıştı.

Arama neticesinde, konu evde KKTC Bakanlar Kurulu’nca 2016 yılında Yasadışı Terör Örgütleri Emirnamesi adı altında yasa dışı cemiyet olarak terör örgütü ilan edilen Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi örgütlerine ait 71’e 46 santim ebadındaki bayrağı, militan resimlerini, amblemi ve “Kürdistan Yurtsever Devrimci Gençlik Manifestosu” isimli bandrolsüz kitap da ele geçirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2017, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104