Kıyafetleri üst üste giyerek mağazadan çıkmaya çalıştılar

banner37

Girne’de bir konfeksiyon mağazasına giren üç genç, t-shirt hırsızlığı suçlamasıyla tutuklandı

banner87
Kıyafetleri üst üste giyerek mağazadan çıkmaya çalıştılar
banner99

Meyil AVCAN

Girne’de Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir konfeksiyon mağazasına giren üç genç, fiyat etiketlerini söktükleri t-shirtleri üst üste giyerek mağazadan çıkmaya çalıştıkları suçlamasıyla tutuklandı. Aleyhlerindeki suçlamaları kabul etmeyen iki kişinin benzer suçlardan yargılanmak üzere teminatla serbest oldukları, birinin ise benzer suçtan sabıkası olduğu bildirildi.

Fasial Mohammed Isa, Bello Hasan Jallo ve Bello Saidu Jallo isimli Nijeryalı üç zanlı dün mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine ikişer gün tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ömer Yavuz, yeminli şahadet vererek olayın olgularını aktardı.

Polis memuru Yavuz, Girne’de Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde faaliyet gösteren konfeksiyon mağazasında önceki gün saat 14.40 raddelerinde meydana gelen sirkat meselesinde, Nijerya uyruklu 25 yaşındaki zanlı Fasial Mohammed Isa, 27 yaşındaki Bello Hasan Jallo ve 24 yaşındaki Bello Saidu Jallo’nun toplam değeri 154.97 TL olan üç adet t-shirt sirkat ettiğini belirtti.

Mağaza sorumlusunun zanlı Isa’yı soyunma kabininden çıktığı esnada raftan alıp, kabine götürdüğü iki adet t-shirtü kıyafetlerinin altından üst üste giydiğini fark etmesi üzerine kabine bakıp, konu kıyafetlerin alarm barkotlarını sökük şekilde gördüğünü belirten Yavuz, zanlının bu olayı fark etmesi üzerine kıyafetleri üzerinden çıkartıp, kabinlerin yanına attığını kaydetti.

Yavuz, her üç zanlının da olay yerinde tespit edilerek, şubeye celp edildiklerini ve yapılan aramada zanlı Bello Saidu Jallo’nun üzerinde giymekte olduğu kıyafetinin altında 1 adet marka etiketi üzerinde siyah renk askılı atlet bulunarak emare alındığını ifade ederek, üç zanlının da derdest emri gereği tutuklandıklarını söyledi.

Öte yandan, polis zanlılar Bello Hasan Jallo ve Bello Saidu Jallo’nun sirkat suçundan Şubat ayında teminata bağlandıklarını ve zanlı Fasial Mohammed Isa’nın da benzer sabıkası olduğunu kaydetti.

Meseleyle ilgili tahkikatın yeni başladığını, incelenmesi gereken kamera görüntüleri ve alınması gereken tanık ifadelerinin olduğunu belirten polis memuru Ömer Yavuz, zanlıların tahkikata etki etmemesi için zanlıların poliste 2 gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlılar, alışveriş yapmak için oraya gittiklerini ve hiçbir şey çalmadıklarını belirterek, iddiaları kabul etmedi.

Yargıç, polisin şahadetini değerlendirerek, zanlıların ilk etapta 2 gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih Hamitoğlu
Salih Hamitoğlu - 4 ay Önce

Son zamanlarda ülkemizin gidişatı hiçte parlak değil.Kırsızlık,Cinayet,Uyuşturucu,Fuhuş,Tecavüz aldı başını gidiyor.Sözde yöneticiler bunlara nezaman dur demeyi düşünüyor merak içerisindeyiz !!!

SIRADAKİ HABER

banner96