banner6

Kıyafetlerin alarmlarını sökerek çalıyordu!

banner37

Gazimağusa’daki AVM içerisinde faaliyet gösteren iki işyerinden bin 339 TL değerinde 3 parça giysi sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan üniversite öğrencisi F.E.’nin kaldığı yurt odasında çalıntı başka giysiler de bulundu

Kıyafetlerin alarmlarını sökerek çalıyordu!
banner151

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, üniversite öğrencisi 21 yaşındaki F.E. isimli genç kız, AVM içerisinde faaliyet gösteren iki işyerinden toplam bin 338 TL 99 kuruş değerinde 3 parça giysisi sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

Bir işyeri çalışanının ikazı üzerine AVM içerisinde sirkat ettiği giysilerle tespit edilen F.E., dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı ve aleyhine tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri alındı.

Polis, zanlının, bahse konu iki işyerine ait giysileri, soyunma kabininde, üzerlerindeki alarmları makasla kesip hasara uğrattıktan sonra ödeme yapmadan sırt çantasına koyup iki işyerinden ayrıldığını açıkladı ve kaldığı yurt odasında, aynı yöntemle sirkat edilmiş çok sayıda giysi tespit ettiğini anlattı.

Polis ayrıca zanlının beyanı üzerine kilitli valizinde muhafaza ettiği, yurt arkadaşından sirkat ettiği laptopu da bulup emare aldığını açıkladı.

“İtiraf nitelikli gönüllü ifadesi var”

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Fırat Kızıltunçlar, meselenin olgularını aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Emin Özbilen’i yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Emin Özbilen, zanlının, 5 Aralık’ta, 14.00-14.30 saatleri arasında, Gazimağusa’da faaliyet gösteren City Mall Alışveriş Merkezi’nde meydana gelen sirkat ve kasti hasar suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Emin Özbilen, zanlının, müşteri olarak girdiği LCW’den 410 TL değerinde siyah mont ve 69.99 TL değerinde eşofman altını alıp, soyunma kabinine giderek, alarm kısmını makasla yırtıp hasara uğrattıktan sonra bez çantasına koyup ödeme yapmadan konu işyerinden ayrıldığını anlattı.

Özbilen, zanlının daha sonra aynı merkezdeki Twister isimli mağazadan 859 TL değerindeki bej, tekli pardösüyü de aynı yöntemle sirkat ettiğini ve bir çalışanın uyarısı üzerine tespit edildiğini belirtti.

Zanlının gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğine dikkat çeken tanık polis, zanlının beyanı üzerine Kasım 2021 ayı içerisinde, yurt arkadaşı Ş.G.’ye (K-19) ait bir adet dizüstü bilgisayarı da sirkat ettiğini öğrendiğini mahkemeye aktardı.

Tanık polis, zanlının ikamet ettiği yurt odasındaki kilitli valizde diz üstü bilgisayarın yanı sıra birçok markaya ait alarmın takılı olduğu kısımları yırtık olan birçok ürünü bulduğunu kaydetti ve konu ürünlerin nereden temin edildiğini araştıracağını mahkemeye aktardı.

Özbilen, mahkemeden henüz yeni başlattığı tahkikatını tamamlayabilmek için itiraf nitelikli gönüllü ifade veren zanlı aleyhine 3 günlük tutukluluk emri talep etti. Özbilen ayrıca yapacağı araştırma sonucu tahkikatına yön vereceğini de sözlerine ekledi.

“Cezaya değil, tedaviye ihtiyacı var”

Zanlı F.E.nin avukatı Batur Sağlamer, müvekkilinin, cezaya değil, tedaviye ihtiyacı olduğunu beyan ederek, müvekkilinin ruhsal problemleri olup, kleptomani (hırsızlık) hastalığı olduğunu iddia etti ve “Sağlık sorunu var. Rapor temini için uzman tarafından kontrol edilmeli. Maddi sıkıntısı yok. Cezaya değil, tedaviye ihtiyacı var” dedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, zanlının ilk nazarda suçla bağlantısı olduğuna bulgu yaptı ve serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceğini söyleyerek 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi. Yargıç Serden, avukatın doktor talebini uygun bulmadığını belirtti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110