Kız arkadaşı şikâyetinden vazgeçti

banner37

Kendisinden ayrılmak isteyen kız arkadaşını önce dövüp, ardından öldürmekle tehdit ettiği suçlamasıyla tutuklanan Bünyamin Bünyamin, dün yeniden mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı

banner87
Kız arkadaşı şikâyetinden vazgeçti
banner99

Meyil AVCAN

Girne’de, kız arkadaşının kendisinden ayrılmak istemesi üzerine çıkan tartışmada onu dövüp, öldürmekle tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanan zanlı Bünyamin Bünyamin, dün yeniden mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı.

Mahkeme, müşteki olan kız arkadaşının şikâyetini geri çekmesi üzerine zanlının, ülke dışına çıkmaktan men edilmesi, haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması, 5 bin TL nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı muteber bir kişinin 20 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması koşuluyla serbest kalmasına karar verdi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Savcı Yardımcısı Senem Palabıyık, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli tahkikat memuru Gizem Düzdaban’ı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Düzdaban, zanlının “Şiddet Tehdidi” ve “Darp” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

Düzdaban, zanlının, cumartesi gecesi saat 20.20 raddelerinde, kendisinden ayrılmak isteyen kız arkadaşını, başı ve vücuduna vurmak suretiyle darp ettikten sonra, kendisini öldüreceğini söyleyip şiddet tehdidinde bulunduğunu kaydetti.

Zanlının 28 yaşında Pakistan uyruklu olup ülkede beyaz kimlik kartıyla ikamet ettiğini belirten Düzdaban, müşteki olan kız arkadaşının kendisiyle 7 yıldır birlikte olduğunu ve şikâyetini geri çektiğini ifade etti.

Polis memuru Gizem Düzdaban, meseleyle ilgili yürütülen tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının sabıkasız olup, askıda davaları olmadığını, ülkede beyaz kimlikle ikametini sürdürdüğünü göz önünde bulundurarak, Bünyamin’in ülke haricine çıkmaktan men edilmesine, 5 bin TL nakdi teminat yatırmasına, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 20 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine ve en yakın polis karakoluna haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96